Georg Soros: „Svět se politicky zhoršuje“

752
Print Friendly, PDF & Email
Georg Soros: „Svět se politicky zhoršuje“

Zdroj: www.reddit.com

Americký miliardář Georg Soros, původem Maďar, který se díky mnoha svým nevládním organizacím hojně angažuje v mezinárodní politice je pobouřen ze současného, globálního, politického dění. Shrneme-li to pro začátek ve zkratce, tak nynější doba se dle jeho slov v politickém směru stále zhoršuje. Svou pobouřenost dal uvedený miliardář najevo v jednom z nedávno poskytnutých rozhovorů pro list Project Syndicate. V něm si konkrétně postěžoval, že západní voliči jsou velice rozčarováni lidmi, kteří jsou aktuálně u moci. Vedle toho také zmínil, že mnozí lidé zjistili, že jim hlavně politické, ale i další elity, údajně ukradli demokracii. A to se dle jeho slov údajně projevilo i v amerických prezidentských volbách, které vyhrál miliardář Donald Trump.

Podobné politické procesy jako v Americe, tedy dle Sorose, procesy od lepšího k horšímu proběhly podle jeho slov i v Evropě. Zde jako hlavního viníka za zhoršení situace, Georg Soros vidí německou kancléřku Angelu Merkelovou. Sorosovi a dalším finančním a politickým osobnostem, ale i prostým řadovým občanům se konkrétně nelíbí, že si Německo začalo se všemi státy budovat vztahy na systému „veřitel-dlužník.“ Důsledkem tohoto systému se totiž vytratil pocit rovnosti. Najednou, jako mávnutím kouzelného proutku byly a jsou všechny země závislé na Německu, protože u něj mají své půjčky.

Jako jeden z posledních bodů, ke kterým se Soros, coby americký miliardář vyjádřil, bylo samozřejmě Rusko, Vladimir Putin a jeho politická role ve světě, přesněji v Evropě. Soros je, stejně jako drtivá většina amerických, ale i některých evropských politiků naprosto přesvědčen, že Vladimir Putin zcela ovládne Evropu, potažmo Evropskou unii. Do karet mu podle slov miliardáře hraje vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Ten totiž prohlásil, že se Evropě nebude věnovat tolik, jako tomu bylo a stále ještě je za Baracka Obamy. Evropa tak dle odhadů George Sorose zůstane zcela pod „Putinovou taktovkou.“

V souvislosti s názory výše zmíněného amerického miliardáře Sorose, nelze pozapomenout na skutečnost, že řada lidí už našla, skutečný důvod Sorosových zlostí proti Rusku, Německu, nebo proti politické změně v USA. Jak se říká „za vším hledej peníze.“ Bohužel ani v tomto případě tomu není jinak. Jak se ukázalo, tak jeden ze Sorosových fondů byl sponzorem prezidentské kampaně Hillary Clintonové, tedy sponzorem hlavní soupeřky Donalda Trumpa. Je tedy tak zcela logické, že Soros je teď velice naštvaný. Přeci jenom vyhodit, jen tak, několik desítek milionů dolarů za nezdařenou kampaň, by naštvalo asi každého.

Zdroj: Inforeactor.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů