Georg Soros a jeho organizace opět v akci, tentokrát v Maďarsku

728
Print Friendly, PDF & Email
Georg Soros a jeho organizace opět v akci, tentokrát v Maďarsku
Zdroj: www.pbs.twimg.com

Původem maďarský žid, multimiliardář a filantrop Georg Soros v současné chvíli žijící ve Spojených státech se pomocí svých neziskových organizací, rozesetých po celém světě, aktuálně snaží svrhnout vládu v Maďarsku. Informaci uvedl maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto, během rozhovoru, pro vícejazyčnou ruskou zpravodajskou televizní síť RT.

Ve zmíněném rozhovoru ministr zahraničí konkrétně uvedl, že aktivity nevládních organizací za nimiž stojí Soros jsou nedemokratické. Dále ale také uvedl, cituji:

Soros by chtěl, aby tato vláda selhala, protože se mu nelíbí náš postoj, nelíbí se mu naše politika.Považujeme to za velmi anti-demokratické, pokud někdo ze zahraničí chce ovlivňovat voliče v Maďarsku a usměrňovat je, koho mají volit.

Ve spojitosti s Georgem Sorosem a aktivitou jeho nevládních organizací, stojí za připomenutí, že jen pár dní před tím, než byl zveřejněn rozhovor Petera Sizjarta pro RT, maďarský parlament započal diskusi o zákonu, jenž by dovolil represivním složkám neziskové organizace prověřovat. Pokud by výše uvedený zákon prošel, pak by každá taková nezisková organizace musela podat detailní zprávu o zahraničním financování.V případě zjištění „externího financování“ nevládní organizace by následně patřičná organizace byla označena jako tzv. „Agent cizí moci“ a to proto, aby bylo zřejmé, jaké a čí zájmy daná instituece zastupuje.

K možné kontrole neziskových organizací pak maďarský ministr zahraničí ještě uvedl, že je naprostou samozřejmostí, aby jeho země byla chráněna před vlivem, potencionálně hrozícím ze zahraničí.

Zdroj: RT

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů