Georg Soros a jeho nadace Open Society žaluje Maďarsko

810
Print Friendly, PDF & Email
Georg Soros a jeho nadace Open Society žaluje Maďarsko
Georg Soros a jeho nadace Open Society žaluje Maďarsko
Zdroj: www.delmagyar.hu

Mezinárodní nadace Open Society amerického miliardáře, původem z Maďarska George Sorose, žaluje Maďarsko u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, kvůli tzv. „Stop Soros“ zákonům. Informaci na svých stránkách zveřejnila sama uvedená nadace Open Society.

Nadace ve svém prohlášení na stránkách konkrétně zdůvodňuje své kroky, podniknuté vůči Maďarsku. Uvádí, že tzv. „Stop Soros“ zákony kriminalizují a zdaňují práci nezávislých občanských skupin a to pod záminkou kontroly migrace.

Dále nadace na svých stránkách také tvrdí, že červnové zákony zavedené v Maďarsku prý odporují evropské úmluvě o lidských právech a svobodě projevu a spolčování.

Máme-li uvést jeden příklad, tak v Maďarsku je třeba každý člověk, který pomáhá žadatelům o azyl, dostat se do této země, společně s lidmi, kteří těmto žadatelům poskytují právní poradenství, považován za zločince.

K situaci se vyjádřila i právnička zmíněné nadace Open Society – Daniela Ikawa, která k výše uvedenému příkladu uvádí, cituji:

Tato opatření vystavují širokou škálu legitimních aktivit riziku kriminálního vyšetřování, včetně přípravy a distribuce informací a poskytnutí právní pomoci o právech migrantů, což jsou aktivity chráněné evropským a mezinárodním právem.

Nutno k celé záležitosti dodat, že nadace Open Society se krom Evropského soudu ve Štrasburku, obrací také na ústavní soud v Maďarsku. A to kvůli části maďarských zákonů, které jsou podle nadace v konfliktu s maďarskou Ústavou.

Zdroj: Opensocietyfoundations.org

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů