Generální tajemník OSN: „Svět udělal v bezpečnosti krok zpátky, je tu riziko války“

697
Print Friendly, PDF & Email
Generální tajemník OSN: „Svět udělal v bezpečnosti krok zpátky, je tu riziko války“
Zdroj: www.womenalliance.org

Vrchní tajemník Organizace spojených národů Antonio Guterres vyhlásil v rámci svého novoročního projevu pro členy OSN a dá se tím říci, že i pro celý svět, tzv. „červený poplach,“ když vyjmenoval hlavní hrozby, kterým současný svět čelí a zároveň uvedl, že aktuální globální bezpečnost je v ohrožení. A to kvůli vládám jednotlivých států, které v otázce bezpečnosti, udělaly krok zpět tím, že jednotlivý politici nejsou schopní se sjednotit. Informaci o novoročním projevu generálního tajemníka OSN, přinesla ruská státní zpravodajská agentura TASS.

Ta v souvislosti s jeho projevem zmínila i text amerického experta, profesora v oblasti obrany a národní bezpečnosti USA Roberta Farleyo. Ten se v polovině loňského prosince v časopise The National Interest, stejně jako generální tajemník OSN, ve svém textu věnoval zemím a regionům, které by v roce 2018 mohly vyvolat třetí světovou válku. První místa dle výše zmíněného profesora prý obsazuje Korejský poloostrov, nebo Turecko. Nechybí ale ani Ukrajina, Tchaj-wan, nebo Perský záliv.

Vrátíme-li se ale zpět k proslovu generálního tajemníka OSN, tak ten v rámci své řeči konkrétně uvedl, že znepokojení světa z jaderných zbraní je v současné chvíli na vůbec nejvyšší úrovni od konce studené války. Dále pak ještě uvedl že:

Klima se mění rychleji, než působíme, roste nerovnost. A v současné chvíli vidíme hrůzné porušování lidských práv, růst nacionalismu a xenofobie.

Zdroj: Lenta.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů