Frank-Walter Steinmeier: „Amerika by měla počkat s dodáním zbraní na Ukrajinu“

494
Print Friendly, PDF & Email
Frank-Walter Steinmeier: „Amerika by měla počkat s dodáním zbraní na Ukrajinu“Zdroj: www.auto-motor-und-sport.de
Frank-Walter Steinmeier: „Amerika by měla počkat s dodáním zbraní na Ukrajinu“
Zdroj: www.auto-motor-und-sport.de

Spojené státy chtějí Ukrajinu, proti údajné „ruské agresi“ ochránit tím, že do této oblasti, pošlou další dodávku zbraní. Tato dodávka má rovněž sloužit k urovnání místních vztahů a k lepší situaci, která je teď na Ukrajině není zrovna nejlepší. Americký plán, jehož úkolem je dodat zbraně na Ukrajinu se ale příliš nezamlouvá, německému ministru zahraničí, Franku-Walterovi Steinmeierovi, který tvrdí, že další dodávka amerických zbraní, je jen a pouze krokem k rozdmýchání už tak velice „žhavé uhlíků“ (krokem ke konfliktům). Krom toho, tento krok povede také k většímu počtu obětí. Toto prohlášení uvedl, konkrétně 2. února na regionální konferenci Sociálně demokratické strany Německa v Norimberku.

Dále také řekl, cituji:

Mohu to říci i našim americkým přátelům, kteří uvažují o dodávkách zbraní – vojenské řešení tohoto konfliktu neexistuje. Maximálně povede k většímu počtu mrtvých,“ řekl německý ministr. Steinmeier vyzval strany konfliktu k mírovému urovnání a připomněl, že „skutečná politická rozhodnutí jsou vždy přijímána u jednacího stolu a nikdy pod hlavněmi zbraní.

Americká vláda ihned po těchto výrocích, uznala že dodání nových zbraní na Ukrajinu není příliš vhodným řešením a že tato akce by pouze napomohla šíření ukrajinského konfliktu. S touto zprávou přišla 3. února agentura RIA Novosti.

Situaci okomentoval také mluvčí Bílého domu, Josh Earnest, který řekl, cituji:

Další vojenská pomoc může vést k novému krveprolití, je to velmi vážné riziko.

Earnest také sdělil, že Washington vyzývá obě strany konfliktu k diplomatickému řešení.

Spojeným států nejde jen o podporu Ukrajiny

To je přeci jasné a už o tom bylo psáno několikrát. Spojené státy krom podpory Ukrajiny, chtějí také předvádět stejné divadélko, před Ruskou federací, jako tomu bylo do této chvíle, kdy západ tvrdě vystupoval proti Rusku. Sám mluvčí Bílého domu uvádí, jakým stylem chtějí USA, proti Rusku vystupovat.

Na prvním místě je podle něj izolace politiků, jež stojí v čele Ruské federace a kteří svými kroky „destabilizují“ situaci na Ukrajině.

Zaskočený Porošenko

Ukrajinský prezident, Petro Porošenko z této zprávy asi nebude 2krát nadšený. Důvodem ke zklamání je prohlášení na konferenci v Charkově, která se konala 3. února a kde Porošenko řekl, že nepochybuje o jiném než kladném rozhodnutí Spojených států v souvislosti s dodávkami smrtících zbraní na Ukrajinu. Pokud bude tedy nejhůře.

Bylo by v skutku velice najivní si myslet, že se Petro Porošenko o prohlášení a doporučení německého ministra obrany, Franka-Waltera Steinmeiera, Spojeným státům, nedozvěděl. To se také stalo, Porošenko tuto zprávu dostal a řekl, cituji:

K dosažení míru musíme mít možnost se bránit. Pokud budeme slabí, nepomůže nám to dosáhnout míru, ale bude to jen škodit.

Porošenko také uvedl, že Ukrajina, má i přes své rozsáhlé problémy, možnosti jak vyrábět zbraně. A to zbraně, které jsou oproti jiným (zvláště těm americkým), daleko levnější, ale kvalitně vyjdou nastejno. Pokud by Ukrajina měla rozjet výrobu svých zbraní, tak podle Porošenka, není dostatek času na rozvinutí vývoje.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů