Francouzská vláda místo svým lidem, žijícím na ulici pomáhá uprchlíkům

665
Print Friendly, PDF & Email
Francouzská vláda místo svým lidem, žijícím na ulici pomáhá uprchlíkůmZdroj:www.crowdfunder.co.uk
Francouzská vláda místo svým lidem, žijícím na ulici pomáhá uprchlíkům
Zdroj:www.crowdfunder.co.uk

Lidé ve Francii, kteří neměli to štěstí a skončili na ulici, dnes už patří do druhé kategorie lidí, kterým vláda bude pomáhat. Tak i takovýmito slovy by se dala stručně vypíchnout aktuální situace mezi francouzskou vládou a francouzskými lidmi, žijícími na ulici.

Francouzská vláda, přesněji řečeno tamější ministryně pro bydlení, Emmanuelle Cosse se totiž rozhodla, že pomocnou ruku na místo svým občanům, konkrétně lidem žijícím na ulici, podá raději uprchlíkům zvenčí. Ministryně pro bydlení francouzským občanům konkrétně slíbila, že pokud si do svých domovů vezmou uprchlíky, pak jim za každého takto přijmutého uprchlíka vyplatí určitou část peněz.

Proti tomuto kroku ze strany ministryně se ale později ohradilo francouzské sdružení pro pomoc bezdomovcům , Groupe de Secours Catastrophe Français (GSCF), konkrétně jeho prezident, Thierry Velu. Ten prohlásil, že namísto upřednostňování pomoci migrantům by vláda měla raději zahájit program na pomoc těm, kteří žijí na ulici.

V rozhovoru pro ruskou rozhlasovou stanici, rádio Sputnik pak Velu v rámci tohoto „programu“ uvedl, že ač je tento „program“ sebe-humánní, tak měl přijít mnohem dříve. A to kvůli tomu, aby se zabránilo tragédiím a celkovému chasu, ke kterému nyní dochází v Calais.“

Prezident sdružení také upozornil, že Francie má co dočinění s politiky, kteří nepracují pro zemi a neposlouchají svým lidem. Jako příklad následně uvedl několikrát opakovaná upozornění, jimiž jeho organizace v minulosti, doslova bombardovala vládní úředníky. Ti ovšem, dle slov prezidenta organizace všechny výstrahy v klidu „přecházeli.“ Výslovně řekl, cituji

Elita je mimo kontakt s realitou, protože nenaslouchají a to je velmi smutné.

V souvislosti s nerealistickým pohledem nynější vlády na aktuální situaci ve Francii Velu pak doplnil, že pokud vláda nalezne řešení problémů s migranty i s bezdomovci, všichni budou šťastní.

Dále už Velu jen poznamenal, že lidé žijící ve Francii jsou aktuálně již velmi unaveni z vlády, která svým lidem nenaslouchá a děla si věci čistě jen dle svých představ. V úplném závěru svého rozhovoru pak upozornil, že vedle bezdomovců žijících ve francouzských ulicích se ve Francii, konkrétně Calais nachází uprchlický tábor ve kterém aktuálně bydlí 9 000 uprchlíků a je tedy naprosto logické, že by se francouzská vláda měla postarat nejdříve o tyto lidi (francouzské bezdomovce a uprchlíky v uprchlickém táboře), než otevře hranice pro další uprchlíky.

A podle aktuálních činu, již uvedené francouzské ministryně pro bydlení to vypadá, že se tamější vláda, i když jen malými kroky, tak přeci jen konečně k něčemu zmůže. Ministryně minulý týden konkrétně uvedla, že francouzská vláda je ochotná nabídnout charitám až 1 500 euro za každého migranta, kterého se podaří umístit do tamější (francouzské) rodiny.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů