Francouzská cementárna platila daně Islámskému státu

816
Print Friendly, PDF & Email
Francouzská cementárna platila daně Islámskému státuZdroj: www.khd.com
Francouzská cementárna platila daně Islámskému státu
Zdroj: www.khd.com

Jedna z největších, možná i největší cementárna na světě, firma Lafarge podle posledních zpráv mezi lety 2013 až 2014 údajně platila daně radikální teroristické organizaci, Islámský stát. A kvůli tomu, aby firma mohla ve svém oboru v Sýrii dále podnikat. Zprávu přinesl francouzský zpravodajský deník, respektive list, Le Monde.

Redakce tohoto listu, konkrétně poukazuje na fakt, že vedení výše uvedené cementárny, Lafarge se snažilo dlouhou dobu, hledat všechna možná řešení, jak dále pokračovat v činnosti. A to i přes ne příliš příznivé podmínky, kterými bylo, například nebezpečné a nestabilní místní prostředí.

V listu Le Monde se také uvádí, že cementárna Lafarge uzavřela dohodu s Islámským státem, díky které mohou třeba kamiony této společnosti, bez nějakých problému, projíždět kontrolními stanovištěmi na území, jež jsou pod kontrolou Islámského státu.

Firma Lafarge začala v Sýrii fungovat v roce 2010, tedy přesně rok před tím, než v této oblasti vypukla občanská válka. Za tu dobu, tedy za dobu šesti let se tato firma dokázala ze samého dna, doslova „vydrápat“ až na vrchol. A v současné chvíli patří mezi skupinku největších, jestli ne mezi vůbec ty největší společnosti se zaměřením na výrobu stavebních hmot a cementu.

V souvislosti s francouzskou firmou Lafarge ještě třeba dodat, že tato spolupráce s Islámským státem, není jedinou „špatnou spoluprací.“ Firma totiž ještě před tím, než začala platit Islámskému státu daně tak v roce 2014 nepřímo financovala džihádisty.

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů