Francie posiluje v boji proti Islámskému státu

618
Print Friendly, PDF & Email
Francie posiluje v boji proti Islámskému státu
Francie posiluje v boji proti Islámskému státu
Zdroj: www.eucom.mil

Francouzské letectvo se společně s tamější vládou rozhodlo, posílit své pozice v Sýrii a Iráku, tedy v zemích, které jsou v současné době sužovány teroristickou organizací, Islámský stát. V současné chvíli je situace taková, že z francouzské letadlové lodi, Charles De Gaulle která v sobotu vplula do východního středomoří, vzlétly první vojenské stroje, nad Irák a Sýrii. Celkem je na palubě této lodi 26 vojenských letadel, které by již v brzké budoucnosti měli doplnit své bratříčky na základnách jež se nachází ve Spojených arabských emirátech a Jordánsku, kde momentálně kotví 12 francouzských strojů, typu Rafale a Mirage 2000.

K francouzskému vojenskému posilování vůči Islámskému státu se vyjádřil také francouzský prezident, Francois Hollande, který konkrétně řekl tato slova, cituji:

Zesílíme své údery, vybereme cíle, které budou dělat teroristické armádě největší možné škody.

A nutno také podtknou, že Francie neni jediným státem, který chce mít podíl na zničení globálně uznavané teroristické organizace jménem Islámský stát. Dalším státem, který se připojit do bojů proti ISIL je i Velká Británie, která francouzskému letetvu nabídla svou vojenskou základnu na kyperském Akrotiri. V souvislosti s tímto tématem se již včera (v pondělí) konalo společné zasedání a následně i tisková konference mez britským premiérem Davidem Cameronem a francouzským prezidentem, Francoisem Hollandem, který se dnes (v úterý) setkal také s americkým prezidentem, Barackem Obamou a v plánu má navštívit i Rusko, nejspíše ruského prezidenta, Vladimíra Putina.

Zdroj: Hlavné správy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů