Francie i nadále v pohotovosti. Francouzské ulice budou pod dozorem 10 000 vojáků

503
Print Friendly, PDF & Email
Francie i nadále v pohotovosti. Francouzské ulice budou pod dozorem 10 000 vojákůZdroj: www.svobodnenoviny.eu
Francie i nadále v pohotovosti. Francouzské ulice budou pod dozorem 10 000 vojáků
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Po dvou tragických teroristických útocích v centru Francie, zůstává i nadále v tamních ulicích více jak 10 000 vojáků!

Je tomu zhruba dva měsíce, od doby kdy v centru Francie, v Paříži, došlo během tří dnů, hned ke dvěma teroristický útokům, přičemž zahynulo 17 lidí. První teroristický útok se odehrál 7. ledna, v redakci satarického deníku, Charlie Hedbo. Podle dosud zveřejněných informací za celým tímto útokem stojí teroristická skupina al-kajda, která na místě zavraždila až 12 lidí.

Druhý teroristický útok se odehrál 9. ledna v supermarketu ve východní francouzské provincii, Porte de Vincennes. Policie sice namístě útočníka zabila, nebylo to ale moc platné, poněvadž v tu dobu byli 4 lidé už po smrti. Útočník byl později identifikován a jeho jméno zní, Amedy Coulibaly. Policie později přišla i s informacemi, že teroristický útok v supermarketu, není jediným bodem v trestním rejstříku, tohoto muže. Krom teroristického útok je také hlavním podezřelým z vraždy policejní příslušnice na jižním okraji Paříže. Celá vražda se údajně odehrála den před útokem na supermarket.

Celá Francie je z těchto teroristických útoku, vyplašená a zhrozená. Kancelář francouzského prezidenta, Francoise Hollanda, publikovala prohlášení v kterém stojí, že situace ve Francii je i po téměř dvou měsících velice nejistá a že riziko teroristických útoku je i nadále velice vysoké.

Velice podobné reakce, jsme se dočkali i od nejvyšších, francouzských ministrů z jejichž schůzky bylo rovněž publikováno prohlášení o rozhodnutí, ponechat ve francouzských ulicích i nadále až 10 000 vojáků. Tito vojáci by měli, krom jiného, pomáhat bezpečnostním složkám místního, ministerstva vnitra.

Prioritním úkolem až 7 000 vojáků na základě rozhodnutí, bude chránit a sledovat náboženské památky, které jsou v této době v obzvláště velkém ohrožení. Krom toho rovněž střeží i i různé staice, či budovy médií a další potenciálně významné objekty.

Francouzské obranné složky by měli podle tamního ministra obrany, Jean-Yvese Le Driana zůstat nasazeni minimálně do začátku léta.

Důkazem šířícího strachu ve Francii jsou i čísla o emigrantech, kteří po těchto událostech opustili svou zemi. Podle dostupných informací se jedná o zhruba 1 400 lidí kteří se údajně k řadám skupin Takfiri v Sýrii a Iráku, z nichž se údajně mnozí vrátili.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů