Francie by mohla mít v čele prezidentku. Současný Hollande kvůli přijetí uprchlíků u voličů klesl

735
Print Friendly, PDF & Email
Francie by mohla mít v čele prezidentku. Současný Hollande kvůli přijetí uprchlíků u voličů klesl
Francie by mohla mít v čele prezidentku. Současný Hollande kvůli přijetí uprchlíků u voličů klesl
Zdroj:www.forward.com

Pokud by se nyní ve Francii, rozběhlo první kolo prezidentských voleb, tak by se jeho nejpravděpodobnějším vítězem stala, dnes 47letá nacionalistická politička a právnička, Marine Le Pen, která má dle průzkumu Ifop, jež spadá pod statistický týdeník, Le Figaro, podporu až 27 % lidí. Naproti tomu současný francouzský prezident by „v očích“ občanů skončil až na třetím místě s pouhými 19 % hlasů a byl by tak nejspíše i úplně vyřazen. Jedná-li se o druhé místo, tak to by obsadil bývalý francouzský prezident, Nicolas Sarkozy, který se svými 25 % hlasů, šlape na paty Mariane Le Pen. Popularita současného francouzského prezidenta, Francoise Hollandeho u voličů dost klesla a to i přes velice optimistické zprávy, které o Hollandovi „mluví“ jako o nejlepším prezidentovy Francie (bylo tomu v době útoku na Francii). Podle dostupných informací za vše může nynější příliv migrantů, kterým současný francouzský prezident, i přes 55% odpor francouzských obyvatel, nejspíše nedokázal odolat a slíbil téměř 24 000 uprchlíků azyl ve Francii. Tento prezidentský slib, samozřejmě hned vyvolal vlnu nevole. První, kdo se (zatím jen mírně) ozval byli starostové francouzských měst Roanne a Belfortu, kteří k tomuto slibu řekli, že migranty sice přijmou, ale jen v případě, že to budou migranti křesťanští. Na tento výrok blesku-rychle a velice naštvaně odpověděl nynější, francouzský, ministerský předseda, Manuela Vallse, který konkrétně řekl, cituji:

Nebudete dělat žádný výběr na základě náboženství. Právo na azyl je universálním právem.

K tomuto výroku je třeba podotknout, že ne všichni s Vallsem souhlasí. A v souvislosti s uprchlíky bychom si mohli představit všechny současné, prezidentské kandidáty, kteří se budou v prosinci 2017, prát o místo francouzského prezidenta, či prezidentky. Důvod proč se o tom zmiňujeme? Svou reklamu totiž staví hlavně na zákazu příchodu migrantů do země. To jsme ale konec konců už mohli zjistit ze začátku článku, kde bylo zmíněno, že současný prezident Hollande by se svými 19 % hlasů v boji o post francouzkého prezidenta ani neprošel. Důvod proč by neuspěl tkví právě v uprchlících, kterým dovolil azyl ve Francii. Svým krokem tak dal prostor dalším kandidátům, kteří na rozdíl od něj, jsou tvrdě proti migrantům. A jací kandidáti to jsou? Prvním adeptem a favoritem je samozřejmě Marina Le Pen, která se by se v boji o prezidentský post, měla krom, bývalého prezidenta, Nicolase Sarkozyho (favorit 2) utkat také se Sarkozyho člověkem, Xavierem Bertrandem, který zde představuje 3, a posledního favorita. Jak už bylo zmíněno výše, tak všichni tito kandidáti jsou tvrdě proti přijmutí nových migrantů, Hollande nikoliv. Konkrétně třeba Le Pen se toto úterý na adresu migrantů vyjádřila těmito slovy, cituji: „Většina lidí, co přichází do Francie, nejsou žádní uprchlíci, nýbrž mužští ekonomičtí migranti.“ A zkritizovala také Německo, které obvinila z přijímání lidí za účelem vytvoření průmyslových otroků. Nutno podotknout, že krom obyvatel Marine Le Pen, fandí také bývalí ministerský předseda, Jean-Pierre Raffarin, který místnímu rádiu, France-Inter, řekl tato slova a mimo jiné se zmínil i o Hollandovi, cituji:

Marine Le Pen by mohla podle průzkumů a dnešních reakcí veřejného mínění presidentské volby vyhrát. Slabost presidenta Hollanda vytváří pro Madame Le Pen možnost vítězství. Až dosud to byla dost virtuální hrozba. Myslím ale, že teď se stala reálnou hrozbou.

Na závěr bychom si ohledně Hollandeho uvedli jednu poznámku, která byla zmíněna již výše: V současné době je Fracois Hollande nejpopulárnějším francouzským prezidentem od vytvoření Paté republiky, nicméně jeho kroky ohledně uprchlíků, jeho další prezidentské angažmá ve volbách v roce 2017 dosti ztenčují. Sám řekl, že do těchto voleb nepůjde, pokud do začátku volebního roku nespadne nezaměstnanost.

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů