Francie a Německo chystají centrum pro boj s radikalismem

650
Print Friendly, PDF & Email
Francie a Německo chystají centrum pro boj s radikalismem
Francie a Německo chystají centrum pro boj s radikalismem
Zdroj: www.2.bp.blogspot.com

Francie chce společně s Německem založit tzv. Evropské centrum, jehož hlavní náplní bude boj s náboženským radikalismem. Kde přesně by ono zmíněné centrum mělo vlastně „vyrůst,“ zatím není vůbec jasné. Nicméně s touto informací na veřejnost čerstvě vystoupili ministři vnitra obou uvedených zemí.

Konkrétně francouzský ministr vnitra Bruno Le Roux se ohledně této záležitosti v rámci tiskové konference, která se konala v Paříži, vyjádřil těmito slovy, cituji:

Rozhodli jsme se navrhnout pracovní skupinu pro boj s radikalismem a prevenci.

A pár slov k chystanému centru přidal i jeho německý kolega, tedy německý spolkový ministr vnitra Thomas de Maizière, jehož slova si stejně jako slova francouzského ministra, dovolím odcitovat:

Toto centrum, které doufáme založit, nebude nahrazovat národní činnosti, ale bude informovat, například o současném vývoji aktivit radikální teroristické organizace „Islámský stát,“ nebo o šíření radikalismu v Evropě.

Pro bližší upřesnění pracovní náplně, uvedeného centra lze uvést, že toto stanoviště by mělo publikovat a šířit nejlepší praktiky, které lze uplatnit v boji proti náboženskému radikalismu. Ten se totiž se stále rostoucím vlivem teroristické organizace Islámský stát na evropském kontinentě, začal v Evropě, dost rozšiřovat a láká většinou mladé lidi.

Zdroj: Thelocal

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů