Finanční pomoc syrským uprchlickým dětem se z části rozplynula. Někteří dárci vůbec nepřispěli

562
Print Friendly, PDF & Email
Finanční pomoc syrským uprchlickým dětem se z části rozplynula. Někteří dárci vůbec nepřispěli
Zdroj: www.hamrinnews.net

Finanční pomoc v řádech několika milionů amerických dolarů, která měla dorazit mezinárodní nevládní organizaci Human Rights Watch na podporu uprchlických dětí ze Sýrie, v některých případech nepřišla vůbec, nebo přišla pozdě a nebo se peníze ztratily. S takovouto informací vyšla na světlo světa ve své nové analýze samotná, výše zmíněná mezinárodní nevládní organizace Human Rights Watch.

Ta se v posledních několika dnech, snažila přijít na kloub tomu, proč některé finanční přísliby od mezinárodních dárců (určené na financování škol pro syrské uprchlické děti v Turecku, Libanonu a Jordánsko), vlastně nepřišli. A došla k závěru, že je obrovský rozdíl, mezi přislíbenými penězi a mezi skutečně darovanou finanční sumou.

V reálu to tedy znamená, že díky tomuto „finančnímu zpoždění“ nemohlo více jak 530 000 syrských dětí, koncem školního roku 2016/2017 chodit do školy. A z toho mimo jiné i vyplývá, že tato generace dětí se pro budoucí život, stane generací zcela ztracenou, neboť tyto děti mohou zůstat bez vzdělání.

Na tento následek ji dříve upozornil i pracovník organizace Human Rights Watch, pan Simon Rau, jenž konkrétně uvedl, cituji:

Dárci a hostitelské země přislíbili, že se syrské děti nestanou ztracenou generací, ale to přesně se děje.

K uvedené záležitosti ještě nutno připomenout, že na finančním příslibu „postiženým,“ uprchlickým dětem ze Sýrie se jednotlivý dárci, společně se zeměmi, které uprchlické děti hostí, dohodli letos na konferenci v Londýně. Jak se ale nyní ukazuje, tak některé peníze buďto vůbec nedošli, nebo není jasné, co se s nimi vlastně stalo.

Zdroj: Hrw.org

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů