Filipíny jednají s Ruskem a Čínou o nákupu zbraní

552
Print Friendly, PDF & Email
Filipíny jednají s Ruskem a Čínou o nákupu zbraníZdroj: www.cz.sputniknews.com
Filipíny jednají s Ruskem a Čínou o nákupu zbraní

Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Filipínská vláda bude s největší pravděpodobností nakupovat nové zbraně a letadla pro svou armádu od Ruské federace a od Čínské lidové republiky. Důvodem takového rozhodnutí, či chceme-li tak tahu jsou výhodné nákupní podmínky pro samotné Filipíny. Informaci o možném nákupu ruských, nebo čínských zbraní či letadel, přinesla na svém webu ruská informační agentura, RIA Novosti, která s odkazem, přímo na místní, filipínská média, citovala slova filipínského prezidenta, Rodriga Dutertea.

Ten konkrétně, dle informační agentury, prohlásil, cituji:

Dvě země (Rusko a Čína — red.) souhlasily dát nám nejlepší podmínky půjček, které mají být splaceny k roku 2025.

Prezident zároveň upřesnil, že Filipíny mají zájem o nákup ruských a čínských stíhaček, přičemž filipínští představitelé, ozbrojených sil už údajně vyrazili do obou, výše zmíněných zemí. O jaký přesný typ letounů se jedná, však prezident neuvedl, co ale zdůraznil je fakt, že by nemělo jít o nejnovější letouny.

Následně ještě všechny upozornil, cituji:

Nechystáme se s jejich pomocí (s pomocí nově získaných letounů) s nikým válčit.

K filipínskému nákupu ruských a čínských letounu či zbraní, lze ještě doplnit poznámku, že v současné době jsou hlavním dodavatelem, výše uvedeného zboží pro Filipíny, Spojené státy. Během posledních, několika let se ale zájem Filipín o americké zbraně a letadla, dost snižuje. Naopak zvyšující se zájem Filipín o uvedené produkty byl zaznamenán v Jižní Korei a v Japonsku. Příčinou tohoto „obratu“ je politický výstup filipínského prezidenta, Rodriga Dutertea, jenž si dovolil kritizovat amerického prezidenta, Baracka Obamu, za neustále poučování o dodržování lidských práv.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů