Facebook začne za poplatek nabízet zpravodajskou službu

626
Print Friendly, PDF & Email
Facebook začne za poplatek nabízet zpravodajskou službu
Facebook začne za poplatek nabízet zpravodajskou službu

Zdroj: www.marketingland.com

Sociální síť Facebook má v úmyslu začít, počátkem října, testovat novou službu zaměřenou na zpravodajství. Informaci na světlo světa přinesl americký zpravodajský server The Street, který se ve svém článku odvolal na prohlášení ředitelky Campbell Brownové, spadající do týmu Facebooku pro spolupráci se zpravodajskými společnostmi.

Princip celé, nově zamýšlené služby tkví v tom, že vydavatelé zpravodajských webů si budou moci nově v rámci již zavedené facebookové služby Instant Articles, která zpravodajským webům nabízí možnost sdílení článků mezi uživateli, vytvořit jakousi platební bránu. Popíšeme-li celou novinku polopaticky, pak každý uživatel, který si skrz odkaz na Facebooku otevře, více jak deset článků, se bude muset po desátém rozkliknutí stát předplatitelem.

V souvislosti s nově vznikající zpravodajskou službou na Facebooku nutno připomenout, že její historie bude sahat maximálně do roku 2004, kdy byl Facebook Markem Zuckerbergem a dalšími dvěma jeho spolužáky z Harvardovy univerzity založen. Tehdy jeho stránka respektive sociální síť sloužila ještě jako místo pro setkávání se se spolužáky a učiteli na internetu. Počátkem září 2006 se však Zuckerbergova sociální síť otevřela pro širokou veřejnost a na konci prvního čtvrtletí již evidovala více jak 1,94 miliardy aktivních uživatelů, tedy o 17 % více lidí, než tomu bylo v roce 2005.

Zdroj: The Street

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů