Facebook nabídne návod na odhalení fake news

684
Print Friendly, PDF & Email
Facebook nabídne návod na odhalení fake news
Zdroj: www.g.cz

Sociální síť Facebook již brzy představí svým uživatelům návod, podle kterého lze odhalit tzv. fake news, jinak řečeno falešné zprávy. Vedle tohoto návodu pro uživatele, by ale Facebook měl do svého fungování, také více zapojovat i nově vzniklý systém „signálů“ od uživatelů a kontrolorů faktů, díky jejichž práci (signálům) by mělo falešných zpráv na Facebooku ubývat.

Výše uvedený návod na odhalování falešných zpráv by měl být Facebookem publikován hned ve 14 zemích světa a to od 7. dubna, kdy se všem uživatelům níže uvedených zemích, zobrazí po dobu třech dnů, velký status s nadpisem „Jak je možné odhalit fake news,“ kde budou odkazy na deset tipů, jak vlastně takové falešné zprávy odhalit. Součástí těchto tipů bude i jakási elektronická kontrola adres serverů, včetně hodnocení titulků u jednotlivých článků. Ty v mnoha případech u obskurních webů, obsahují šokující tvrzení.

Návod publikovaný Facebookem se aktuálně týká konkrétně těchto 14 zemí, přičemž samotná firma uvádí, že výše uvedený status, odkazující na tipy, jak odhalit fake news, bude postupem času rozšířen globálně.

1, USA

2, Velké Británie

3, Německa

4, Francie

5, Itálie

6, Filipín

7, Indonésie

8, Tchajwanu

9, Myanmaru

10, Brazílie

11, Mexika

12, Kolumbie

13, Argentiny

14, Kanadě

K falešným zprávám na Facebooku a zejména k jejich šíření pak lze jen už dodat, že rozhodující vliv na jejich šíření bude mít počet sdílení. Tato strategie Facebooku však může dosti „zavařit“ legitimním vydavatelům zpravodajství.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů