Exploze v texaském Austinu měly na svědomí balíkové bomby

800
Print Friendly, PDF & Email
Exploze v texaském Austinu měly na svědomí balíkové bomby
Exploze v texaském Austinu měly na svědomí balíkové bomby

Zdroj: www.topworkplaces.statesman.com

V hlavním městě Texasu – v Austinu explodovaly během pondělního dne, celkem dvě bomby. Během posledních několika dní se tak jedná už o celkem třetí případ v tomto městě. Vůbec první exploze totiž v Austinu nastala 2. března při níž zahynul 39letý muž. Všechny tři případy pak podle šéfa místní policie Braina Manleyo „spojují“ tzv. balíkové bomby. Na informaci upozornila zpravodajská agentura Associated Press, jejíž lidé byli přítomni na tiskové konferenci na níž se svým prohlášením, vystoupil zmíněný šéf tamější policie Brain Manley.

Podle informací zpravodajské agentury Associated Press při prvním, pondělním útoku v Austinu byl balíkovou bombou zabit mladík ve věku osmnácti let, krom něho zde byla vážně zraněna i zhruba čtyřicetiletá žena. K druhému výbuchu, který byl opět způsoben balíkovou bombou, došlo jen o pár hodin později a jak již bylo uvedeno, tak v tom samém městě (v Austinu), jen na jiném místě.

Během tohoto výbuchu podle slov Manleyho, jehož citovala agentura Associated Press, byla vážně zraněná, tentokrát sedmdesátiletá žena.

V současné chvíli, podle informací policejního šéfa Manleyho, probíhá šetření celého případu, kdy se krom mnoha jiných věcí zkoumá, například i rasový motiv výše uvedených incidentů. Ukázalo se totiž, že první tři oběti bombových útoků byli osoby snědší pleti.

Zdroj: Associated Press

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů