Evropské státy jsou „v pozoru“ hrozí „příliv“ ukrajinských migrantů

582
Print Friendly, PDF & Email
Evropské státy jsou „v pozoru“ hrozí „příliv“ ukrajinských migrantůZdroj: www.cz.sputniknews.com
Evropské státy jsou „v pozoru“ hrozí „příliv“ ukrajinských migrantů
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Státy v celé Evropě jsou podle zpráv, deníku, The New York Times, velice ostražité. Důvodem k oné ostražitosti je nynější, téměř dva roky trvající, ukrajinská krize v důsledku níž se stále zvyšuje počet ukrajinských migrantů.

Zkušenost se zvyšujícím počtem ukrajinských migrantů, okusilo už třeba Polsko, Německo nebo také Itálie. A situace okolo ukrajinských migrantů se bude dle odhadů ještě zhoršovat. Již teď se čísla migrujících rapidně zvyšují a výše uvedené státy začali dokonce, některé žádosti o přijetí útočiště, odkládat či spíše odmítat.

Jako důvod k odmítnutí migrantů, pak úřady dle tvrzení New York Times uvádí to, že konflikt na Ukrajině, nezasáhl ještě celou zemi, ale pouze její menší část.

Koordinátorka migračního projektu, Marta Jaroszewiczová, jež pracuje ve varšavském Centru, východních výzkumu se k celé věci, ohledně ukrajinských migrujících, zmínila těmito slovy, cituji:

Ukrajina je obrovská zem. Jen jedna část jejího území není bezpečná, proto se mohou obyvatelé této země stěhovat, aniž by opouštěli její hranice

V současné chvíli čísla ukrajinských migrantů, ještě tak vysoká nejsou, ale nemůže být žádnou zárukou, že se tato čísla se zvyšujícím napětím, nezvýší. Již nyní ukrajinští obyvatelé, i přes relativn malá čísla, patří k osobám, jež nejčastějí hledají útočiště v okolních státech.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů