Evropská unie zveřejnila čísla pracovní aktivity obyvatelstva

648
Print Friendly, PDF & Email
Evropská unie zveřejnila čísla pracovní aktivity obyvatelstvaZdroj:www.eghtesadnews.com
Evropská unie zveřejnila čísla pracovní aktivity obyvatelstva
Zdroj:www.eghtesadnews.com

Evropský statistický úřad, jinak řečeno Eurostat v nedávné době zveřejnil výsledky statistik pracovní aktivity domácího a přistěhovalého obyvatelstva v zemích Evropské unie. V těchto statistikách Eurostat konkrétně porovnává pracovní aktivitu domácího (Evropského) a přistěhovalého obyvatelstva, přičemž aktivním člověkem je každý, kdo práci buďto má, nebo si ji hledá. A nutno uznat, že výsledky statistik, nejsou pro Evropskou unii obecně, nějak optimistické. Podle těchto výsledků, dopadlo ze všech států nejhůře Nizozemsko a ekonomicky, velice silné Německo. Naproti tomu státy střední a východní Evropy, jako je Česká republika, Slovinsko a Slovensko se mohou do značné míry radovat. Situace zde je totiž o dost pozitivnější, tedy pouze prozatím.

Prozatím z toho důvodu, že hlavní příčinou špatné situace v Německu, či Nizozemsku je příliš dlouhá doba integrace přistěhovalců a jejich velké přijímání. V České republice na Slovensko a Slovinsku, zatím žádné velké přijímání uprchlíků oproti Německu, zaznamenáno nebylo.

Eurostat ve svých zveřejněných výsledcích konkrétně poukazuje na fakt, že čím je daná země, aktivnější v přijímání uprchlíků, tím horší a delší je zde jejich proces pracovní integrace. Dokonalý příklad lze uvést na Německu, kam jen za poslední rok, přišlo více jak 1 milion uprchlíků. Situace zde došla do takového extrému, že rozdíl v pracovní aktivitě mezi domácím a přistěhovalým obyvatelstvem činí skoro 20 %! Velice podobná situace, která nyní panuje v Německu se „odehrává“ i v již uvedeném, šestimilionovém Nizozemsku, kde jen pro vaší představu, dnes žije kolem jednoho milionů muslimů. A domácí aktivní obyvatelé zde činí 82 %, zatímco aktivních přistěhovalců je tu pouhých 59,7 %. O něco lepší, i když i tak velice špatná situace nadále panuje i ve Švédsku, Belgii a Francii, kde se rozdíl mezi aktivními domácími a aktivními přistěhovalými obyvateli pohybuje kolem 15 %.

Nejméně problematickou zemí z těch problematických je v tomto ohledu Velká Británie. Ta si totiž, rozdíl mezi aktivními domácími a aktivními přistěhovalými lidmi dokázala udržet na pouhých 12 %. Nejlépe z těchto států si ale stejně vedou již uvedené země na začátku článku – jako jsme mi (Česká republika) Slovensko a Slovinsko.

Tato, pro nás velice dobrá situace se ale může velice rychle změnit v pravý opak, neboť Evropská komise si v příštích několika desetiletích přeje do Evropy dostat až několik desítek tisíc migrantů.

Uvedeme-li si závěrem, aktivitu domácího a cizího obyvatelstva ve všech zemích Evropské unie, pak do kategorie aktivního, domácího obyvatelstva „spadlo“ celkem 77,3 % obyvatelstva ve věku 20 až 64 let. A do kategorie cizího aktivního obyvatelstva se zařadilo 70 % cizinců.

Zdroj: Eportál

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů