Evropská unie uvalila sankce na Turecko, kvůli vrtům u pobřeží Kypru

548
Print Friendly, PDF & Email
Evropská unie uvalila sankce na Turecko, kvůli vrtům u pobřeží Kypru
Evropská unie uvalila sankce na Turecko, kvůli vrtům u pobřeží Kypru

Zdroj: www.img.novydenik.com

Ministři zahraničí jednotlivých států Evropské unie uvalili na Turecko několik sankcí, kvůli tureckým průzkumným vrtům u pobřeží řeckého ostrova Kypru, které měly sloužit k těžbě plynu. Informaci s odvoláním na prohlášení ministrů Evropské unie, přinesla americká nezisková tisková agentura Associated Press News, která informaci publikovala v noci z pondělka na úterý.

Ve výše zmíněném prohlášení konkrétně stojí, že vzhledem k pokračujícím a nově prováděným nelegálním vrtům na území, patřící Kypru, přerušuje Evropská unie jednání související s dohodou o letecké dopravě. Ministři zahraničí jednotlivých států Evropské unie dále také vyzvali Evropskou investiční banku k přezkoumání svých půjček, vůči Turecku. Zároveň, ale také varovali Turecko, před dalšími sankcemi ze strany Evropské unie. Spolek celkem 27 zemí, totiž připravuje další dodatečná opatření k potrestání Turecka.

Všechna tato opatření ze strany Evropské unie, vůči Turecko přichází poté, co dvě turecké lodě v doprovodu válečných lodí, začali letos v červnu dělat u pobřeží etnicky rozděleného Kypru, průzkumné vrty. Evropská unie ještě před tím, než začala vůbec projednávat možné sankce, vůči Turecku, Turecko několikrát varovala, že se jedná o porušování svrchovanosti Kypru a mezinárodního práva.

Zdroj: Associated Press

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů