Evropská unie plánuje instalovat do automobilů sledovací počítače

497
Print Friendly, PDF & Email
Violeta Bulc
Violeta Bulc
Zdroj: www.nwoo.org

Evropská unie zvažuje možnost instalování sledovacích počítačů do všech automobilů pohybujících se v členských státech Eurozóny. Úkolem tohoto návrhu, který vyvolal značné pobouření a se kterým přišla evropská politička a nynější komisařka dopravy, Violeta Bulc, je „ukočírovat“ cenu zpoplatněných silnic.

Sama politička uvádí, že systém zpoplatnění silnic, tak jak ho známe dnes, tedy že si o svých poplatcích na silnicích, rozhoduje, každý stát sám, je v mnoha okolnostech nevýhodný, protože pro všechny řidiče, představuje velkou překážku v jejich pohybu. Zhruba takovéto prohlášení sdělila Violeta Bulc, německým novinám, „Svět v neděli.“

Violeta Bulc svůj plán dále upřesnila, řekla, že systém by měl platit po celé Evropě (ve státech EU) a to jak pro osobní auta, tak i pro nákladní vozy. No a pokud se týká silničních poplatků, tak ty by se měli odvíjet od počtu najetých kilometrů, nikoliv od času, stráveného na příslušné silnici.

Se zpoplatněním silnic souvisí i německé plány pro rok 2016, kdy Německo plánuje zavést nový silniční poplatek, jež bude cílen hlavně na zahraniční řidiče, kteří využívají jejich dálnice. Poplatek by ale měli platit i němečtí řidiči, přičemž těm bude poplatek snížen, neboť v Německu už jedna motoristická daň platí.

Velice podobný návrh také se zahraničními řidiči, hlavně s řidiči náklaďáků, předložila britská strana UKIP (United Kingdom Independence Party do češtiny přeloženo jako: Strana za nezávislost Spojeného království), která chce řidičům nákladních vozů účtovat poplatek za používá silnic, neboť nepřispívají na údržbu silnic.

Bohužel ale většina těchto plánu je do značné míry nereálná, neboť tyto plány jsou v rozporu se zákony evropské unie. A to kvůli prohlášení, které uvedla sama autorka návrhu, Violeta Bulc, která řekla, cituji:

Takže nebude záležet na tom, odkud přicházíte – všichni budou platit jen za vzdálenost, kterou skutečně ujedou, a bude se to účtovat podle celoevropsky zabudovaných zařízení. V současnosti takovéto nápady ale teprve koumáme.

Podle Evropské unie jde totiž o diskriminaci na základě rasy a z toho důvodu se Německo, konkrétně německá vláda, dostává do sporu s Bruselem, o sloučitelnosti německého zákona a zákonů Evropské unie.

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů