Evropská unie bude kvůli klimatickým závazkům zavírat 315 uhelných elektráren

727
Print Friendly, PDF & Email
Evropská unie bude kvůli klimatickým závazkům zavírat 315 uhelných elektráren
Zdroj: www.lettera43.it

Státy Evropské unie budou muset do roku 2030, kvůli klimatickým závazkům zavřít celkem 315 uhelných elektráren. Informaci vydal německý výzkumný institut Clymate Analytics, který odkazuje na Pařížskou klimatickou dohodu z prosince roku 2015, kde se Evropská unie zavázala k tomu, že produkce skleníkových plynu nezapříčiní intenzivnější globální oteplování jak 2°C.

Ve zprávě vydané přímo německým výzkumným institutem se konkrétně píše, cituji:

Dlouhodobý teplotní cíl přijatý Pařížskou dohodou … vyžaduje prudkou dekarbonizaci globálního energetického sektoru a postupné vyřazování uhelných elektráren v EU. Celý proces by měl trvat do roku 2030.

Institut také uvádí, že uhlíkový příděl Evropské unie, což je jinými slovy maximální hodnota vyprodukovaného oxidu uhelnatého, nesmí do roku 2050, přesáhnout hranici více jak 6,5 gigatun. Jedině takovýmto způsobem lze udržet globální oteplování pod hranicí 2°C.

Pokud by ale spolek 28 státu z vesela pokračoval ve své „mega-produkci“ oxidu uhelnatého, pak by svůj výše zmíněný emisní příděl (tedy 6,5 gigatun), překročil v roce 2050 o více jak 85 %.

Nejlevnějším řešením pro Evropskou unii, jak snížit emise z uhlí je dle autora celé zprávy od Clymate Analytics Paola Yanguase Parra, ideálně úplně vyřadit uhlí z celého elektrického odvětví a nahradit ho obnovitelnými zdroji.

Nejvíce budou muset dle slov Parra na této transformaci zapracovat Němci a Poláci, kteří dohromady vyprodukují 54 % všech emisí pocházejících z uhlí.

Zdroj: Breitbart.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů