Ekonomika Spojených států už není nejvíce konkurenceschopnou ekonomikou

692
Print Friendly, PDF & Email
Ekonomika Spojených států už není nejvíce konkurenceschopnou ekonomikou
Ekonomika Spojených států už není nejvíce konkurenceschopnou ekonomikou
Zdroj: www.komlomedia.hu

Mezinárodní institut pro rozvoj managmentu, zkráceně IMD, jež sídlí ve Švýcarsku, během posledních několika dnů, zveřejnil, tak jako každý rok, hodnocení konkurenceschopnosti všech ekonomik světa. Nově ale s čínskou ekonomikou na úplném vrcholu tohoto hodnocení.

Oproti loňskému roku, roku 2015 se pořadí nejvíce konkurenceshocpných ekonomik na světě, pořádně promýchalo. Jak totiž vyplývá z posledních informací, tak například Spojené státy, které vždy, v tomto hodnocení, obsazovali první dvě pozice se letos umístili až na třetí příčce, čimž tak ztratili pověst nejvíce konkurence schopné ekonomiky světa.

První místo, jak už bylo výše naznačeno a i se s tím v posledních několika měsících, či spíše letech, tak nějak počítalo, získalo hlavní město, Číny, tedy Hong Kong. Druhé místo , nejvíce konkurenceschopné ekomiky na světě, získalo v tomto hodnocení Švícarsko, které si oproti minulému roku pohoršilo o jednu pozici. V roce 2015 Švýcarsko obsadilo první pozici a hned po něm byl na druhém místě Singapour.

Budeme-li se ale chvíli věnovat také České republice, tak k tomuto hodnocení nutno uvést, že Česká republika se znovu vrátila do top třicítky nejvíce konkorenceschopných ekonomik světa. Nyní ji ce lkově z více jak 60 (přesně 61) hodnocených ekonomik světa, patří 27 pozice. Oproti loňskému roku jsme si tak přilepšili o dvě místa.

Zdroj: Den24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů