Dvě lodě NATO zakotvily v jednom z ukrajinských přístavů

654
Print Friendly, PDF & Email
Dvě lodě NATO zakotvily v jednom z ukrajinských přístavů

Zdroj: www..sputniknews.com

Celkem dvě lodě patřící zemím, spadající do vojenského uskupení NATO, zakotvily v několika posledních hodinách v oděském přístavu. Informaci přineslo tiskové středisko velení ukrajinského vojenského námořnictva, které celou zprávu sdělilo pomocí svých facebookových stránek na něž konkrétně umístilo status s těmito slovy, cituji:

Do oděského přístavu připluly dnes, 24. července, na návštěvu lodě ze stálé vojenské námořní skupiny NATO. Jedná se o torpédoborec britské Královské flotily Duncan a o tureckou fregatu Yildirim.

Co přesně posádky dvou zmíněných lodí v oděském přístavu, vlastně čeká, shrnuje program pobytu lodí. Ten zahrnuje protokolární schůzky velení obou lodí s vedením ukrajinské vojenské flotily, včetně turistických návštěv na obou lodích a jednání vojáků NATO s ukrajinskými námořníky.

Celá návštěva britského torpédoborce a turecké Frigaty v oděském přístavu by pak měla trvat až do 27. července. V souvislosti s aktuálním pobytem dvou výše uvedených lodí v oděském přístavu, nutno ještě podotknout, že minulý týden v oděské a Nikolajevské oblasti skončila vojenská námořní cvičení s názvem „Sea Breeze 2017“ jejíchž účastníky bylo hned 17 zemí, včetně Velké Británie a Turecka. Jenom o kousíček dále, přesněji v Rusku se pak konala i prověrka Černomořské flotily.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů