Donaldu Trumpovi může být z politických důvodů zakázán vstup do Velké Británie

631
Print Friendly, PDF & Email
Donaldu Trumpovi může být z politických důvodů zakázán vstup do Velké Británie
Donaldu Trumpovi může být z politických důvodů zakázán vstup do Velké Británie
Zdroj: www.telemundo.com

Lidi ve Velké Británii se dožadují toho, aby hlavnímu kandidátovi na post prezidenta Spojených států byla sebrána možnost vstupu do Velké Británie.

Americký favorit na prezidentské křeslo, Donald Trump se stal jakousi třískou v oku, britskému lidu. A to přesně ve chvíli, když po pařížských útocích usiloval o to, aby Spojené státy přijímali méně uprchlíků. Britská veřejnost se proti tomuto kroku Trumpa, jak se patří ohradila a dala dohromady petici, pod níž se podepsalo více jak 500 000 lidí (přesně 565 000), kteří vyzývají současnou britskou vládu k tomu, aby Trumpovi zakázala vstup do země. K této petici ja teké nutno říci, že vzhledem k její obrovské „popularitě“ (lepší slovo mě nenapadá), kdy se pod ní jednoznačně podepsalo více jak 100 000 lidmi, bude muset o celém návrhu jednat tamější britský parlament.

K celé záležitosti se samozřejmě krom Trumpa, vyjádřila celá řada osobností, či britských státních orgánů. Jako první se ozval současný britský ministr zahraničí, Philip Hammond, který oznámil, že by mohl ty, kdo „překáží veřejnému blahu, vyloučit ze vstupu do země.“

Následně se ozvalo i britské ministerstvo vnitra v jejímž čele sedí, Theresa May, která Trumpovy komentáře označila za „rozdělující a za špatné, nikoliv nápomocné.“

V prohlášení ministerstva vnitra pak stojí ještě tato slova, cituji:

Ministerský předseda dal jasně na srozuměnou, že s prohlášeními Donalda Trumpa naprosto nesouhlasí. Ministryně vnitra prohlásila, že poznámky Donalda Trumpa týkající se muslimů jsou rozdělující, nikoliv nápomocné a jsou špatné.

Těmito slovy ale prohlášení ministerstva vnitra nekončí další slova jsou zde, cituji:

Vláda chápe tu sílu pocitů zaměřených proti těmto poznámkám a bude se proti komentářům, které mají potenciál rozdělovat naše komunity, nadále vyjadřovat, bez ohledu na to, kdo je pronesl.

V závěru prohlášení, jež vydalo britské ministerstvo vnitra, pak stojí slova, která si i v tomto případe opět dovolím odcitovat:

Zavrhujeme jakékoliv pokusy o vytváření rozkolů a o marginalizaci zaměřenou proti těm, kterým zařizujem ochranu.

Úplným závěrem se k celé kritice Britů, vůči Spojeným státům zmínil žhavý kandidát na post amerického prezidenta, Donald Trump, který petici britských občanů zavrhl tímto (na můj vkus) až povýšeneckým konstatováním, cituji:

Co to je nějakých 500 000? Já mám 10 milionů. Daleko více. Mezi Facebooky a Twittery mám 10 milionů. Nějakých 500 000 bych dostal na jedno kliknutí.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů