Donald Trump zmrazil 221 000 000 $ pro Palestince

618
Print Friendly, PDF & Email
Donald Trump zmrazil 221 000 000 $ pro Palestince

Zdroj: www.forum24.cz

Nový americký prezident Donald Trump s nástupem do své funkce zmrazil účet s 221 miliony dolarů, které Palestincům v posledních hodinách svého prezidentského mandátu poslal jeho předchůdce Barack Obama. S informací vystoupila na veřejnost přímo Trumpova administrativa, která krok zmrazení účtu oznámila.

V současné chvíli americké ministerstvo zahraničí celý, Obamou na rychlo zorganizovaný krok, poslat Palestincům peníze, detailně prověřuje. V souvislosti s tímto krokem by se slušilo připomenout, že celý záměr, poslat Palestincům peníze, byl americkým ministrem zahraničí, Johnem Kerrym oficiálně oznámen americkému Kongresu, jen několik málo hodin před tím, než se Donald Trump chopil své funkce.

Později, konkrétně během úterní konference 24.1.2017 (čtyři dny po nástupu Trumpa do funkce) se o poslední vstřícný krok Obamovy administrativy začali zajímat média na jejichž dotazy odpovídal tiskový mluvčí Bílého domu Sean Spicer. Ten na otázku, týkající se samotného převodu peněz pro Palestince odpověděl, že Donald Trump je velice znepokojen, když jsou peníze daňových poplatníků utráceny jen tak, bez toho aniž by z toho Spojené státy něco měly. Dle slov mluvčího bude Donald Trump zkoumat všechny aspekty amerického rozpočtu, neboť se chce ujistit, že každý obchod, potažmo dolar, který americká vláda utratí bude respektovat daňové poplatníky.

Zdroj: Worldisraelnews.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů