Donald Trump vyhání prostituci z internetu

667
Print Friendly, PDF & Email
Donald Trump vyhání prostituci z internetu
Donald Trump vyhání prostituci z internetu
Zdroj: www.bostonherald.com

Prezident Spojených států Donald Trump se rozhodl zakázat prostituci na internetu a tento týden tak podepsal návrh zákona „SESTA-FOSTA,“ jenž zakazuje prodej prostituce přes Internet. Informaci přinesl americký zpravodajský web Ars Technica.

Podle informací, které jsou na výše uvedeném zpravodajském webu publikovány, tak řada webových stránek, již nyní, začala předem rušit, některé části svých stránek, které jsou s prostitucí spojeny. Příkladem takové stránky může být, třeba webový projekt „Craiglist“. Ten v reakci na prezidentovo rozhodnutí v posledních dnech smazal rubriku „Seznámení.“ Další webový projekt – projekt „Reddit“ se pak zbavil, několika tématických pod-rubrik, které měl na svých stránkách k dispozici a stejně jako v případě projektu „Craiglist“ se i tyto vztahovaly k prostituci.

V rámci zrušení internetové prostituce by bylo vhodné doplnit, že hlavní propagátoři celého návrhu si od schválení patřičného zákona slibují, že tento akt povede k dobrovolnému zrušení dalších stránek, které jsou zaměřeny na prostituci. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak, dle slov některých pracovníků Bílého domu, i dodatečné státní opatření, které je proti takovýmto stránkám připraveno. To bude veškerou jejich podporu, či prosazování prostituce, považovat za federální zločin.

Návrh na zrušení internetové prostituce vyvolal samozřejmě na některých místech v USA, řadu negativních ohlasů. Ozvali se například pracovníci sféry intimních služeb, či ochránci lidských práv. Podle nich může přijetí tohoto návrhu narušit principy svobody slova ve státě a vládě to mimo jiné i umožní, tlačit na velké technologické společnosti, sociální sítě nebo i vyhledávače.

Zdroj: Ars Technica

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů