„Donald Trump už užívá stejné dikce jako Islámský stát,“ tvrdí primátor Londýna Sadiq Khan

641
Print Friendly, PDF & Email
„Donald Trump už užívá stejné dikce jako Islámský stát,“ tvrdí primátor Londýna Sadiq Khan

Zdroj: www.standard.co.uk

Primátor, či chcete-li tak starosta hlavního města Velké Británie, Londýna – pan Sadiq Khan se v posledních dnech vyjádřil na adresu amerického prezidenta Donalda Trumpa. O němž prohlásil, že ve svých projevech v nichž chce „stoprocentně zabránit“ muslimům v přístupu do Spojených států, začíná užívat stejné dikce, jako tomu je v případě radikální teroristické organizace Islámský stát. O výroku londýnského starosty informoval britský deník The Guardian.

Londýnský starosta Sadiq Khan konkrétně uvedl, že je nanejvýš uražen výše zmíněným Trumpovým zákazem vstupu muslimů do Spojených států. Později londýnského starostu, který je rovněž muslimské národnosti, pobouřilo další Trumpovo prohlášení. A to sice, když se na jeho adresu, veřejně ozval sám Donald Trump a vzkázal mu, že v jeho případě, pokud se jedná o zákaz vstupu muslimům na území USA, udělá výjimku.

Jaká přesná slova Sadiq Khan pronesl na adresu amerického prezidenta Donalda Trumpa si vám nyní dovolím citovat:

Zaprvé, já nejsem nijak výjimečný, a zadruhé, rozmyslete si, co říkáte. Protože je to velmi podobné tomu, co říká Islámský stát. Ti tvrdí, že existuje střet civilizací, že není možné být muslimem a občanem Západu, že Západ muslimy nenávidí. A tak Trump hraje hru Islámského státu, pomáhá mu.

V souvislosti se zákazem vstupu muslimů do Spojených států pak londýnský starosta ještě uvedl, cituji:

Já jsem člověk ze Západu, ale také jsem velmi hrdý muslim,

a zároveň dodal, že se „někdo“ pokouší v jejich (muslimských) komunitách vyvolat konflikt a že on jim to nedovolí.

Nutno pak ještě jako poznámku dodat, že před tím, než londýnský starosta, uvedl poslední citovanou větu a zároveň vzkázal Trumpovi, že mu nedovolí, aby v jejich (muslimských) komunitách vyvolával konflikt – mluvil o amerických muslimech (studentech, umělcích a politicích) a o jejich příspěvcích pro Británii. A americké muslimy velice vychvaloval.

Zdroj: The Guardian

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů