Donald Trump, stejně jako filipínský prezident je pro smrt drogových dealerů

847
Print Friendly, PDF & Email
Donald Trump, stejně jako filipínský prezident je pro smrt drogových dealerů
Donald Trump, stejně jako filipínský prezident je pro smrt drogových dealerů

Zdroj: www.foreignpolicy.com

Americký prezident Donald Trump toto pondělí (12.3.2018) uvedl, že drogový dealeři ve Spojených státech by měli být odsuzováni k trestu smrti. Vrchní představitel Spojených států se tak nechává inspirovat zeměmi jako je, například Čína, Singapur, případně Filipíny, kde je prodej a pašování drog trestáno smrtí.

Donald Trump, co se pašování a prodeje drog týká věří, že popravování lidí, kteří mají s drogami něco společného, povede ke zlepšení situace ve Spojených státech. V souvislosti s pronásledováním drogových gangů Trump znovu pochválil filipínského prezidenta Rodriga Duterteho o kterém prohlásil, že v dopadání a trestání drogových skupin odvedl „neuvěřitelnou práci.“

Toto prohlášení americký prezident učinil celý měsíc poté, kdy Mezinárodní trestní soud (ICC) začal zmíněného filipínského prezidenta prověřovat, kvůli zločinům proti lidskosti. Těch se filipínský prezident měl dopustit během své války proti drogám, kdy nechal prostřednictvím bezpečnostních sil usmrtit téměř 8 tisíc Filipínců.

K filipínskému prezidentovi a jeho praktikám, pronásledování drogově závislých lidí nutno doplnit, že sám Rodrigo Duterte je už obecně znám svými tvrdými postupy, vůči drogám a drogově závislým. V roce 2016 se například přirovnal k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi o němž prohlásil, že když dokázal povraždit 3 miliony Židů (ono jich reálně padlo skoro 6 milionů), tak on může zabít 3 miliony lidí závislých na drogách.

Vrátíme-li se ale zpět k Donaldu Trumpovi a jeho pochvale pro filipínského prezidenta, nelze v této souvislosti opomenout na negativní reakci, která podle dostupných informací vzešla z organizace Drug Policy Aliance, konkrétně od jejího výkonného ředitele Widneyho Browna.

Ten zkritizoval Trumpův současný postoj k drogám a uvedl, že v podobné situaci se v minulosti ocitlo třeba i Portugalsko, kde se ovšem s tímto problémem dokázali vypořádat, bez represivních opatření.

Zdroj: Democracy Now

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů