Donald Trump se omluvil za bombardování Srbska

947
Print Friendly, PDF & Email
Donald Trump se omluvil za bombardování SrbskaZdroj: www.i.ytimg.com
Donald Trump se omluvil za bombardování Srbska
Zdroj: www.i.ytimg.com

Americký multimiliardář a v současné chvíli také kandidát na post prezidenta Spojených států, Donald Trump se v jednom ze svých interview, jménem Republikánské strany, omluvil Srbsku za jeho bombardování v roce 1995. K této omluvě navíc dodal, že pokud ho občané zvolí novým americkým prezidentem, bude usilovat o zavedení zcela nové politiky vůči Balkánu.

Slova Donalda Trumpa v interview si nyní dovolím ocitovat:

Bombardování Srbů, kteří byli našimi spojenci v obou světových válkách, bylo velkou chybou. Srbové jsou velmi dobří lidé. Bohužel Clintonová administrace jim způsobila dost zla, jakož i celému Balkánu, do kterého přinesly chaos.

Po těchto slovech Trump znovu zopakoval, že se velice omlouvá za americkou a v první řadě Clintonovou politiku, která byla v minulém století, vůči Srbům a celému Balkánu praktikována. Následně prohlásil, že chce zlepšit politické vztahy se srbskou vládou, sídlící v Bělehradě.

Krom Srbska, chce ale Donald Trump problematické politické vztahy Spojených států, urovnat i v Rusku, konkrétně u ruského prezidenta, Vladimira Putina. O něm, v souvislosti s bojem proti radikální teroristické organizaci, Islámský stát, prohlásil, že většina médií stojí proti Putinovy. Tímto postojem, nebo přesněji řečeno spíše mediálně tvořeným názorem se tak, značně snižuje úspěch současného ruského prezidenta v příštích, ruských prezidentských volbách.

Donald Trump tuto omluvu, směřovanou Srbům, samozřejmě i patřičně využil. A to na to, aby si Srby, jež ve značném množství žijí v amerických klíčových městech, jako je Illions, Indiana, Wisconsin, Ohio, nebo Michigan, v prezidentských volbách „naklonil“ na svojí stranu.

Zdroj: Euportál

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů