Donald Trump: „Ruská federace neovlivnila prezidentské volby v Americe“

705
Print Friendly, PDF & Email
Donald Trump: „Ruská federace neovlivnila prezidentské volby v Americe“
Donald Trump: „Ruská federace neovlivnila prezidentské volby v Americe“
Zdroj: www.politis.com.cy

Americký prezident Donald Trump na svém twitterovém účtu uvedl, že Ruská federace, nijak neovlivnila americké prezidentské volby, které se konaly během letošního ledna ve Spojených státech. Závěr dle slov uvedených na twitterovém účtu současného amerického prezidenta, vyplývá z šetření a následného potvrzení americkými úřady – NSA a FBI. Donald Trump v této záležitosti na Twitteru konkrétně uvedl, cituji:

NSA a FBI oznámily Kongresu, že Rusko neovlivnilo proces voleb.

Informaci o prezidentově twitterovém prohlášení pak přinesla v jednom ze svých článků redakce ruského informačního portál Sputniknews. Ta vedle uvedeného prohlášení Donalda Trumpa na Twitteru ve stejném článku, informovala také o prohlášení šéfů FBI a NSA, kterými jsou James Comey a Michael Rogers. Ty během pondělka potvrdili, že úřady, kterým šéfují, v současné chvíli nemají žádné důkazy o tom, že by Ruská federace nějakým způsobem zasahovala do probíhajících americký prezidentských voleb v jednotlivých amerických státech.

Dle dostupných informací se vyšetřování, týkající se možného ruského vlivu na americké prezidentské volby, soustředilo hlavně na státy jako je Michigan, Pensylvánie, Wisconsin nebo Ohio.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů