Donald Trump „přehlížet zločiny Bašara Asada je nemyslitelné. Měl by za ně odpovídat“

784
Print Friendly, PDF & Email
Donald Trump „přehlížet zločiny Bašara Asada je nemyslitelné. Měl by za ně odpovídat“
Donald Trump „přehlížet zločiny Bašara Asada je nemyslitelné. Měl by za ně odpovídat“
Zdroj: www.vivanoticias.net

Donald Trump, coby americký prezident se dnešním dnem vyjádřil k působení syrského prezidenta Bašara Asada. V Bílém domě, před novináři zpravodajské agentury AFP, v průběhu tiskové konference s libanonským premiérem Saadem Harírím, Trump konkrétně uvedl, že není žádným „obdivovatelem syrského prezidenta a za své činy by dle vlastních slov měl sám Asad, nést odpovědnost.

Jaká nejdůležitější tvrzení byla v průběhu, již zmíněné tiskové konference ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa vlastně řečena, to vám nyní odcituji:

Nejsem žádným Asadovým obdivovatelem. Samozřejmě si myslím, že to, co této zemi (Sýrii) a lidstvu udělal, je strašné. Nejsem někdo, kdo se na to bude dívat a nechá ho odejít po tom, co se snažil udělat a co mnohokrát udělal.

Donald Trump však vedle výše odcitovaných slov ocenil také snahu Libanonu, ochránit své hranice před radikální teroristickou organizací Islámský stát, i před dalšími této organizaci podobnými radikálními skupinami. Ty se podle slov Trumpa snaží každým dnem získat v Libanonu alespoň nějaké opěrné body. Americký prezident současně ještě Libanonské republice slíbil další americkou pomoc v boji s radikálními skupinami.

V této záležitosti konkrétně řekl, cituji:

Americká podpora může pomoci zajistit, aby libanonská armáda byla jediným obráncem, kterého Libanon potřebuje.

Ke konci tiskové konference se pak šéf Bílého domu zmínil i o šíitském hnutí Hizballáh, které označil za hrozbu číhající na celý Blízký východ. Současně s tím také upozornil na íránskou podporu tohoto hnutí, kterou odsoudil slovy, že Írán zmíněnou podporou „živý humanitární katastrofu v Sýrii. Prezidentova poslední slova v rámci tiskové konference, která jsou nastíněna již výše a vztahují se k Hizballáhu vám nyní opět odcituji:

Hizballáh je hrozbou pro libanonský stát, pro libanonský lid a pro celý region. Tato skupina rozšiřuje svůj vojenský arzenál a hrozí rozpoutáním nového konfliktu s Izraelem.

Zdroj: AFP

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů