Donald Trump je pro zřízení bezpečnostních zón v Sýrii. Návrh okomentoval Lavrov

511
Print Friendly, PDF & Email
Donald Trump je pro zřízení bezpečnostních zón v Sýrii. Návrh okomentoval LavrovZdroj: www.sputniknews.com

Administrativa nového amerického prezidenta Donalda Trumpa je pro zřízení nových bezpečnostních zón v Sýrii. Na návrh nové americké prezidentské administrativy v posledních několika hodinách zareagoval ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov.

Ten v posledních několika hodinách, přesněji v průběhu tiskové konference, která se uskutečnila po ukončení jednání šéfu diplomacií zemí Ligy arabských států, řekl, že by Trumpova administrativa měla celý návrh více popsat.

Pronesená slova ruského ministra zahraničních věcí Sergeje Lavrova si nyní dovolím odcitovat:

Pokud jsem to správně pochopil, pak když teď Američané hovoří o bezpečných zónách, mají především zájem na tom, aby omezili počet migrantů, odjíždějících na Západ.

Dále Sergej Lavrov prohlásil, že Ruská federace je ochotná, celý návrh s novou americkou prezidentskou administrativou, projednat, vyslechnout si její hodnocení a její ideje.

Výše uvedená tisková konference v jejímž průběhu se k návrhu nového amerického prezidenta, zmínil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov se koná v Abu Dhabi a je věnována výsledkům čtvrtého zasedání rusko-arabského fóra s názvem „Spolupráce“. Krom Sergeje Lavrova je na této konferenci přítomen také ministr zahraničních věci Spojených arabských emirátů Abdulláh bin Zajed Al Nahjan a generální tajemník Ligy arabských států (LAS) Ahmad Abul Gheit.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů