Donald Trump chce zrušit až 70 % rozhodnutí Baracka Obamy

494
Print Friendly, PDF & Email
Donald Trump chce zrušit až 70 % rozhodnutí Baracka Obamy

Zdroj: www.cnn.com

Nově zvolený americký prezident, kterým se stal miliardář Donald Trump, jenž bude do svého úřadu inaugurován 20. ledna, roku 2017 hodlá v průběhu svého prezidentského mandátu zrušit až 70 % všech nařízení, které zavedl současný, dosluhující americký prezident, Barack Obama.

Informaci v rozhovoru pro americkou televizní stanici Fox, vynesl na světlo světa spolupracovník republikána, Donalda Trumpa a bývalí předseda kongresu, Newton Gingrich.

Ten konkrétně uvedl, cituji:

Asi 60 nebo 70 % Obamových výnosů, téměř všechny má Trump v úmyslu anulovat.

Společně s tím, ale Gingrich dodává, že na celou tuto Trumpovu akci bude zapotřebí určitých právních úprav a samozřejmě také znalých právníků, kteří uvedené právní úpravy zajistí.

V souvislosti se zrušením některých nařízení prezidenta Obamy se Gingrich vyjádřil i k posledním krokům Baracka Obamy. Ty označil za „zoufalou nepříčetnost“ a jeho odvedenou práci, kterou předá dalšímu prezidentovi, přirovnal k „loutce“ z níž je vypouštěn vzduch a která se neustále scvrkává.

K výše uvedenému, prohlášení ze strany Gingricha, týkající se zrušení některých Obamových rozhodnutí, závěrem nutno dodat, že Donald Trump, coby nový americký prezident, stejná slova s jakými aktuálně přišel, zmíněný Gingrich, prohlásil už v průběhu své volební kampaně. Tehdy uvedl, že chce mnohá Obamova rozhodnutí přešetřit. Jako příklad toho, co změní, či zruší uváděl vedle mnoha dalších odvětví, třeba reformu ve zdravotnictví, nebo omezení vztahující se na těžbu uhlovodíků.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů