Dokonale uzavřený ruský, vzdušný prostor to je systém S-500

797
Print Friendly, PDF & Email
Dokonale uzavřený ruský, vzdušný prostor to je systém S-500
Dokonale uzavřený ruský, vzdušný prostor to je systém S-500
Zdroj: www.apple01.net

Nejnovější ruský raketový systém S-500, podle vydání amerického zpravodajského severu, The National Internet, dokáže ve spojitosti se staršími modely, výše zmíněného raketového systému (jako je S-400, S-300VM4 nebo S-350), dokonale uzavřít a ubránit ruský vzdušný prostor.

V článku ohledně těchto raketových systému, konkrétně stojí, cituji:

Některé druhy těch nových systémů jsou natolik moderní, že mnozí američtí vojenští analytici se bojí, že dokonce taková neviditelná letadla, jako F-22, F-35 a B-2, se setkají s problémy při jejich překonávání.

Zpravodajský server k nejnovějšímu ruskému systému, ale také dodává, že američtí vojáci jsou ruským vojenským vývojem doslova šokováni. Nikdo z řad americké armády totiž nepočítal s tím, že Rusko dokáže po rozpadu, dnes už bývalého Sovětského svazu, udržet krok s dobou a zachovat a dokonce i zdokonalovat prvky ruské protivzdušné obrany.

K protivzdušnému komplexu S-500 deník The National Internet ještě připomíná, že tento komplex dokáže bojovat s cíly ve výškách až 200 kilometrů. Podle autora článku, tento systém tak dokáže sestřelit objekt (například balistickou raketu) ve vzdálenosti astronomických 640 kilometrů.

Ruská federace, výše uvedený protivzdušný raketový systém obdržela v půli dubna, roku 2016. V té době velitel vojsk Vzdušně-kosmické a protiraketové obrany generál-poručík Viktor Gumennyj řekl, že Vzdušně-kosmické síly Ruska „v nejbližší době“ dostanou první kusy výše popsaného komplexu S-500.

Počítá se s tím, že by současný ruský protivzdušný systém měl značně předčit aktuálně používaný komplex S-400 Triumf a jeho amerického konkurenta, Patriot Advanced Capability-3.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů