Do Damašku dorazilo 30 tun humanitární pomoci

576
Print Friendly, PDF & Email
Do Damašku dorazilo 30 tun humanitární pomoci
Do Damašku dorazilo 30 tun humanitární pomoci

Zdroj: www.idnes.cz

V neděli 18. března dorazil do blízkosti syrské oblasti Východní Ghúty humanitární konvoj, dohromady s 30 tunami nejnutnější pomoci. Stalo se tak během trvání humanitární pauzy, kdy konvoj za značné pomoci ruských vojáků a ruského Střediska pro usmíření válečných stran v Sýrii, dorazil konkrétně do Damašku.

K aktuální situaci kolem humanitární pomoci se vyjádřil vedoucí, zmíněného střediska a generálmajor Jurij Jevtušenko. Ten konkrétně uvedl, že patřičná pomoc by měla k obyvatelstvu do Východní Ghúty zamířit v co možná nejbližší době. Zároveň také popsal, co všechno do Východní Ghúty je vlastně posíláno, když uvedl následující slova, cituji:

Humanitární náklad obsahuje přikrývky, matrace, lůžkoviny a potravinové balíčky.

V souvislosti s Východní Ghútou je vhodné připomenout, že jen od zmíněného 18. března až do dneška, opustilo kvůli dalším, možným bojům, tuto oblast, již více jak 25 tisíc lidí. Většina obyvatel z této oblasti odchází přes kontrolní stanoviště, nacházející se v obci Hammour. Zde ta část obyvatel, která se dostaví obdrží tzv. potravinové balíčky s nimiž nadále pokračuje až do uprchlických táborů. V těch už jsou rozestavěny polní kuchyně a je zde již organizovaně civilistům, vydávané jak teplé jídlo, tak ale i základní ložní potřeby jako jsou matrace, přikrývky, polštáře a ložní prádlo.

Celkem takto Východní Ghútu (jen v době humanitárních pauz) opustilo již více jak 73 tisíc osob. Z toho 6 180 lidí, díky ruským vojákům na kontrolních stanovištích a v uprchlických táborech, obdrželo tzv. potravinové balíčky a dalších 11 400 lidí, již dostalo teplou stravu.

Všechny tyto procesy samozřejmě probíhají i nyní a čísla „zachráněných“ lidí, před terorem jen narůstají.

Zdroj: Function.mil.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů