Dle obviněného žalobce, turecká rozvědka MIT, včetně několika dalších lidí vyzbrojuje teroristické skupiny

503
Print Friendly, PDF & Email
Dle obviněného žalobce, Turecká rozvědka MIT, včetně několika dalších lidí vyzbrojuje teroristické skupinyZdroj: www.wertyzreport.com
Dle obviněného žalobce, Turecká rozvědka MIT, včetně několika dalších lidí vyzbrojuje teroristické skupiny
Zdroj: www.wertyzreport.com

Ozcan Sisman, nebo Aziz Takci, lidé kteří chtěli pouze poukázat na to jak se realita má a místo toho byli, oba dva, obviněni ze špionáže a členství v teroristických organizacích. Nyní si svůj „hřích“ odpykávají pěkně za mřížemi. A čím, že se vlastně, tito dva lidé provinili, nebo hlavně ten jeden, Ozcan Sisman?

Pravděpodobně odhalili, nebo lépe řečeno, odhalil něco, co odhaleno vůbec být nemělo. Cosi tak přísně tajného má být údajně pašerácká operace, turecké rozvědky MIT, která je nyní díky Sismanově výpovědi (uvedeno níže), podezřelá z toho, že islamistickým, teroristickým skupinám dodávala výbušniny, včetně munice . Než se ale pustíme dále, bylo by nejlepší si celý „příběh“ popsat podrobněji a pěkně od začátku.

Dle získaných informací a „špetky“ dedukce, lze usoudit , že již zmíněný, Ozcan Sisman, pracuje buďto jako turecký policista, nebo celník. Ptáte se, co že mě vede k takovému úsudku? Jen jedno jediné a to sice okolnost, započetí všech Sismanových problému, do kterých se zapletl. Ty se totiž, jako mávnutím kouzelného proutku „rozjíždí“ až v práci, tedy ve chvíli, kdy se Sisman rozhodne, zastavit nákladní auto, jedoucí do Sýrie a všechny tyto informace později říci také u soudu v Tarsu, kam byl předvolán a rovněž také odsouzen.

U soudu konkrétně pro svou obhajobu, tvrdil a začínal tak i nevědomky „šlapat“ turecké rozvědce MIT na vlasy, která vše tajila, že prý už několikrát na vlastní oči viděl to, jak turečtí činitelé (krom normálních lidí, nejspíše i pracovníci rozvědky), pomáhají a zařizují příliv džihádistů do Sýrie. Krom toho také pomáhají s plánováním bombových útoků v Turecku, nebo s převozem zbraní na území radikálních teroristických skupin.

Možná si nyní pokládáte otázku, „Jak mohl takovýto člověk jako Sisman vlastně ty lidi z rozvědky poznat?“ Vždyť ti lidé přeci žádnou speciální uniformu nemají, nebo snad ano? A navíc, i kdyby Sisman byl policajt či celník, tak seznamy lidí z rozvědky má jen pár vyvolených ne? Takže tedy jak je poznal?

Dle informací, Sisman ty lidi z rozvědky nepoznal na první pohled, ale rozvědka se mu sama prozradila a to přesně ve dvou krocích: Tím prvním krokem, dle Sismanovy výpovědi bylo to, když se mu hned po zastavení auta, jedoucí do Sýrie, ozvali lidé přímo z rozvědky MIT, kteří mu řekli, že toto auto s jakýmsi poznávacím znamením je vedeno přímo jakousi agenturou. Sisman toto tvrzení rozvědky, ale popřel a řekl, že poznávací znamení na autě bylo použito v teroristických aktivitách.

Dalším, v pořadí tedy druhým krokem ke zviditelnění činů rozvědky, přispěli lokální turecké úřady v provincii Hatay a vládní činitelé v Ankaře, včetně ministra spravedlnosti, kteří se snažili všechno vyšetřování, týkající se těchto převozů zbraní a munice, pečlivě zamést pod koberec.

Jak tedy shodnotit celou situaci? Dle dostupných informací to vypadá, že se turecké rozvědce, MIT nejspíše velice zalíbili kroky, západních tajných agentur, které také nemají zrovna na blýzkaný štít a každého, kdo jim nějakým způsobem překazí plány tajných operací, nebo se o nich jen dozví, tak ho raději zavřou, či zabijí. To všechno proto, aby se veřejnost nedozvěděla vůbec nic.

Úplný závěr článku může být tedy takový, že oba dva žalobci, jak Ozcan Sisman, tak Aziz Takci byli ve skutečnosti velice dobří policisté, či celníci, kteří se ale bohužel dověděli o věcech, o kterých se dozvědět neměli. A protože rozvědka nechce riskovat to, že by tito dva pánové, někomu něco řekli, tak je raději poslala za mříže s obviněním, za špionáž a členství v teroristických organizacích.

Zdroj: Wertyzreport

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů