Dle amerických médií Facebook ovlivnil výsledky amerických prezidentských voleb

495
Print Friendly, PDF & Email
Dle amerických médií Facebook ovlivnil výsledky amerických prezidentských volebZdroj: www.underconsideration.com
Dle amerických médií Facebook ovlivnil výsledky amerických prezidentských voleb
Zdroj: www.underconsideration.com

Americká média obviňují sociální síť, Facebook z ovlivňování amerických prezidentských voleb, které vyhrál americký miliardář a republikán, Donald Trump. Mezi média, která aktuálně obviňují Facebook ze zmanipulovaného výsledku prezidentských voleb, patří třeba americká tisková agentura Associated Press. Ta uvádí, že na Američany měli vliv falešné zprávy, kolující této sociální síti, která se v Americe, stává čím dál tím důležitějším zdrojem informací.

Konkrétní příklady takovýchto falešných zpráv, ale zmíněná americká tisková agentura, neuvedla ani je nijak jinak nedoložila. Sám miliardář a nově zvolený americký prezident, Donald Trump, ale veřejně přiznává, že sociální média, díky nimž ho sleduje, zhruba 28 milionů lidí v jeho volební kampani sehrála důležitou roli.

Tento fakt přiznal v průběhu nedělního, 60 minutového rozhovoru s novinářkou, Leslie Stahl, kde zároveň uvedl, že pomocí těchto medií bojuje, proti lžím o své osobě a vyjadřuje i nesouhlas s názory svých nepřátel.

Jeho slova odcituji:

Když o mne někdo uvede špatný příběh, nebo když zveřejní nepřesný příběh, nebo když někdo jiný, než vy – síť, nebo kdokoli, protože samozřejmě, CBS by nikdy nic takového neudělala, že? Mám metodu jak proti tomu bojovat.

Na mediální obvinění Facebooku z údajných falešných zpráv později zareagoval na svém facebookovém profilu i sám zakladatel sociální sítě, Mark Zuckerbeg. Ten ve svém příspěvku konkrétně napsal, cituji:

„Z veškerého obsahu na Facebooku, více než 99% toho, co lidé vidí, je autentické. Pouze velmi malé množství jsou falešné zprávy a hoaxy. Tyto falešné zprávy, které existují, nejsou omezeny na partyzánský pohled, nebo dokonce na politiku. Celkově je extrémně nepravděpodobné, že by tyto falešné zprávy změnily výsledek těchto voleb na jednu, nebo druhou stranu.“

K falešným zprávám, objevujícím se na Facebooku, nutno připomenout, že typickým příkladem takové falešné zprávy se stal, třeba nedávný příběh, podle něhož byl údajně jeden z agentů FBI, podezřelí z úniků emailů Hillary Clintonové, nalezen mrtev. Tato falešná zpráva si na Facebooku samozřejmě, takřka ihned „našla,“ celkem 568 000 mediálních obětí, které tuto zprávu sdíleli.

Zdroj: Anotherdayintheempire.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů