„Dávejte si pozor na jazyk,“ vzkazuje poradkyně Trumpa, bývalému šéfovi senátního klubu Demokratů

568
Print Friendly, PDF & Email
„Dávejte si pozor na jazyk,“ vzkazuje poradkyně Trumpa, bývalému šéfovi senátního klubu DemokratůZdroj: www.politicususa.com
„Dávejte si pozor na jazyk,“ vzkazuje poradkyně Trumpa, bývalému šéfovi senátního klubu Demokratů
Zdroj: www.politicususa.com

Senátor Demokratické strany za Nevadu, Harry Reidov, by si dle slov Trumpovi manažerky měl dávat velice dobrý pozor na svůj vlastní jazyk. Před několika málo dny, konkrétně v pátek 11. listopadu totiž, již zvoleného nového amerického prezidentova, Donalda Trumpa charakterizoval jako „sexuálního predátora,“ jenž v hlasování u americké veřejnosti prohrál. Na toto prohlášení, jak už bylo výše uvedeno, obratem zareagovala, současná manažerka, budoucího amerického prezidenta, Donalda Trumpa, Kellyanne Conwayová. Ta uvedla, že by si Reid měl dávat velký pozor, jak někoho charakterizuje v právním smyslu.

Prohlášení Conwayové, samozřejmě nezůstalo bez odezvy. Na údajnou výhružku po chvíli zareagoval Reidův mluvčí, který prohlásil, cituji:

Od Trumpa se očekává, že bude národ vést, ne že se bude malicherně pokoušet umlčet své kritiky.

V souvislosti s nynějšími velice kritickými názory, některých prostých lidí, ale i politiků, vůči Donaldu Trumpovi by bylo vhodné si připomenout, některá jeho prohlášení, či zjištění o něm, která jeho prezidentskou kampaň, zásadně ovlivnila. Dokonce do takové míry, že se v jednu chvíli zdálo, že Hillary Clintonová má post americké prezidentky, naprosto v kapse.

Všechno to začalo návrhem zákazu vstupu pro Muslimy do USA, pokračovalo označením Mexičanů za sexuální násilníky a zločince a skončilo, Trumpovým povzbuzováním, jakýchsi konspiračních teorií, podle kterých se současný prezident, Barack Obama, nenarodil v USA. Krom toho se Trumpovi nevyhnulo ani obvinění, hned od 13 žen, které tvrdily, že jím byly sexuálně obtěžovány.

Vrátíme-li se ale zpět k manažerce Donalda Trumpa, Kellyanne Conwayové. Tak ta se ke slovům senátora, Harryho Reida, týkající se Trumpa, vrátila ještě v neděli, konkrétně v televizi Fox News, kde prohlásila, cituji:

Reidovy výroky jsou extremistické. Jsou obrovským zklamáním. Reid by si měl dávat velký pozor, jak někoho charakterizuje v právním smyslu.

Společně s tímto prohlášením, Conwayová vyzvala současného amerického prezidenta, Baracka Obamu, aby všechny aktuální výroky na adresu Trumpa, označil na nepravdivé.

A ani nyní prohlášení Conwayové nezůstalo bez odezvy. Na její slova zareagoval zástupce šéfa pro Reidův štáb, Adam Jentleson, který stejně jako Reidův mluvčí, kritiku naprosto odmítl se slovy, cituji:

Trvalo to pouhých pět dní, aby prezident Trump se začal pokoušet umlčet své kritiky hrozbami soudního stíhání. To by mělo znepokojit a šokovat všechny Američany. Trump vždycky používal výhrůžek a zastrašování. Nyní chce umlčet diskusi o nenávistných činech a hrozbách násilí, které se jeho jménem páchají po celé zemi. Pokusy umlčet tuto diskusi normalizují nenávist a zastrašují oběti. Namísto toho, aby se vyrovnal odpovědnosti svého úřadu, Trump se schovává za svým twitterovým účtem a posílá své zaměstnance do televize, aby vyhrožovali jeho kritikům.

Zdroj: The Guardian

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů