Další nálet americké koalice a další mrtví lidé, tentokrát v Iráku

541
Print Friendly, PDF & Email
Další nálet americké koalice a další mrtví lidé, tentokrát v IrákuZdroj: www.taringa.net
Další nálet americké koalice a další mrtví lidé, tentokrát v Iráku
Zdroj: www.taringa.net

Spojenými státy vedená koalice, která 23. září provedla nechtěné bombardování humanitárního konvoje OSN a zároveň vybombardovala i pozice syrských vládních jednotek si může na svůj „účet,“ připsat další špatnou trefu. A to tentokrát z Iráku, kde Amerikou vedená koalice v koordinaci s militanty, vybombardovala pozice provládních bojovníků. Ti se nacházeli v blízkosti druhého největšího iráckého města, Musulu. Informaci o bombardování přinesli tamější média.

Více informací o události přináší irácká informační služba, Shafaq news. Té se svými informacemi, svěřil, nejmenovaný irácký zdroj, jenž si přál zůstat v anonymitě. Dle informací tohoto zdroje, proběhlo celé bombardování, tuto středu, tedy včera 5.10.2016, kdy se cílem vojenských letounů, jež patří Amerikou vedené koalici, stala budova v obci Kharaeb, která se nachází v regionu al-Qayyarah (což je zhruba 300 kilometrů severně od iráckého hlavního města Bagdádu). Následkem uvedeného bombardování, na místě zemřelo 20 iráckých kmenových bojovníků, přičemž dalších pět jich bylo zraněno.

V souvislosti se zabitými bojovníky, nejmenovaný zdroj, svěřující se se svými informacemi, výše uvedené irácké informační agentuře tvrdí, že všichni bojovníci byli členy klanu, vedeného Sheikh Nazhan Lahibim.

K útokům, které aktuálně (a nejenom teď, ale už delší dobu) provádí Spojenými státy vedená koalice, nutno dodat, že podobná událost na stejném území, jen s výším počtem obětí se odehrála i v průběhu loňského roku, roku 2015. Konkrétně v prosinci. Tehdy během amerického náletu zahynulo 20 iráckých vojáků a dalších 30 jich bylo zraněno.

Na útok, krátce poté zareagoval vedoucí bezpečnostního a obranného výboru iráckého parlamentu, pan Hakim al-Zamili. Ten konkrétně uvedl, že k útoku došlo, poblíž iráckého města, al-Naimiya, které se nachází v západní provincii Anbar.

A celá akce „přišla“ údajně krátce poté, co se iráckým, vládním sílám podařilo ze zajetí, radikální teroristické organizace, Islámského státu, osvobodit jednu ze svých strategicky důležitých oblastí.

K výše popsanému leteckému bombardování, lze ještě dodat, že ze strany Amerikou vedené koalice, jsou tyto údery, hlavně v severním a západním Iráku, vedeny již od června, roku 2014. Právě v tento rok se totiž v této zemi, bojovníkům Islámského státu, podařilo přebrat kontrolu, nad značnou částí iráckého území. Od té doby se tak vojáci irácké armády a bojovníci tzv. spojeneckých jednotek, snaží znovu získat kontrolu, nad ztraceným iráckým územím, které je dnes pod vládou Islámského státu. Co se týká role Spojených států v těchto bojích, tak ty v boji, proti Islámskému státu, pomohou jen občas. A sami můžete vidět, jak to dopadá.

Zdroj: Svobodné noviny

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů