Čínsko-ruská snaha o omezení vlivu amerického protiraketového systému

468
Print Friendly, PDF & Email
Čínsko-ruská snaha o omezení vlivu amerického protiraketového systémuZdroj: www.upload.wikimedia.org
Čínsko-ruská snaha o omezení vlivu amerického protiraketového systému
Zdroj: www.upload.wikimedia.org

Ministerstvo obrany čínské lidové republiky společně s Ministerstvem obrany Ruské federace začali pracovat na omezování vlivu amerického protiraketového systému obrany. Ten na asijském území, konkrétně v Asijsko-Tichomořském regionu začíná velice rychlím tempem nabírat na svém vlivu a tím tak i do značné míry vadit třeba již zmíněnému Rusku, ale hlavně Číně. Informaci vynesl na světlo světa, jeden ze zástupců hlavního náčelníka pro operační řízení Generálního štábu ruské armády, generálporučík, Viktor Poznichir. Ten konkrétně na briefingu v čínském hlavním městě, Pekingu uvedl tato slova, cituji:

V letošním roce jsme už uskutečnili první společné počítačové Rusko-čínské velitelsko-štábní cvičení. V průběhu tohoto cvičení byly vypracovány reálné varianty společných činností při obraně před raketovými údery ze strany protivníka, který instaloval v blízkosti našich hranic skupinu prostředků protiraketové obrany.

K uvedenému velitelsko-štábnímu cvičení Poznichir ještě poznamenal, že velice podobná akce by se měla uskutečnit i v průběhu roku 2017.

V rámci rozšiřování působnosti amerického protiraketového systému by bylo dobré ještě připomenout fakt, že velice podobné kroky, Spojené státy plánují i u Jižní Korei. Zde by měl být, stejně jako v Asii, postaven americký protiraketový systém THAAD, jež by měl oficiálně sloužit proti případnému útoku ze strany KLDR. Krom sledování aktivit KLDR bude ale s tímto systémem možné sledovat a eliminovat také čínské a ruské aktivity.

Na toto zjištění už v červenci patřičně zareagovala Čína, která prohlásila, že „rozhodně podnikne nutné kroky na ochranu svých zájmů.“

Zdroj: Nová Republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů