Čínské námořní síly zaznamenány u Aleutských ostrovů

688
Print Friendly, PDF & Email
Čínské námořní síly zaznamenány u  Aleutských ostrovůZdroj: www.asyura2.com
Čínské námořní síly zaznamenány u Aleutských ostrovů
Zdroj: www.asyura2.com

V mezinárodních vodách u Beringova moře, poblíž Aleutských ostrovů, které se nachází jen kousíček od amerického ostrova Aljaška byla v posledních několika dnech zaznamenána přítomnost celkem pěti čínských vojenských lodí.

Ruská tisková agentura TASS v této souvislosti uvedla, že Spojené státy činnost čínského námořnictva, bedlivě sledují po dobu již několika dnů a nemohou uvěřit svým očím, neboť takovou to činnost Číňanů prý v tomto regionu ještě nikdy neviděli.

O přítomnosti čínských vojenských lodí na pobřeží Aljašky už samozřejmě vědí i v Bílém domě a na americkém ministerstvu obrany, v Pentagonu, odkud hlásí, že od čínského námořnictva, zatím neregistrují žádné ohrožující účinky. A to i přes fakt, že se čínské loďstvo k pobřeží Aljašky přiblížilo zrovna v době, kdy na uvedeném americkém ostrově, pobýval na návštěvě americký prezident, Barack Obama.

Ten na Aljašku údajně zavítal kvůli akci, týkající se změny klimatu.

K aktuální přítomnosti čínských lodí v téměř, těsně blízkosti amerického území (které do Beringova moře dorazily po společném vojenském cvičení s Ruskem), lze ještě uvést, že toto není první případ, kdy se čínské lodě objevily v blízkosti USA. Velice podobný incident se odehrál i v předvečer 70. výročí konce druhé světové války.

Z výše uvedeného je tak naprosto jasné, že současná situace mezi Spojenými státy a Čínou je velice vypjatá. Každá strana děla velice opatrné krůčky, aby čirou náhodou nešlápla někam „vedle“. Zároveň by dnes už nikoho nemělo překvapit tvrzení, hned řady odborníků, kteří se schodují na tom, že na nás číhá Americko-čínský konflikt, který pravděpodobně vypukne v Jihočínském moři. Tato válečná „mela“ vzhledem k situaci nás může údajně potkat, či chcete-li, tak překvapit kdykoliv.

Dost slušně, výše popsanému, Americko-čínskému válečnému konfliktu nahrávají i skutečnosti, že se v tomto regionu, tedy v Jihočínském moři, každý rok uskuteční transport zboží v astronomické hodnotě až 5 bilionů dolarů. Navíc Čína i nadále setrvává v územním sporu s Filipínami, Vietnamem, Tchaj-wanem, Brunejí a Indonésií. A Američané, konkrétně americké ministerstvo obrany, Pentagon do tohoto regionu už údajně nasadilo své nejmodernější zbraně.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů