Čína se chystá vojensky spolupracovat se Sýrii

853
Print Friendly, PDF & Email
Čína se chystá vojensky spolupracovat se Sýrii
Čína se chystá vojensky spolupracovat se Sýrii

Zdroj: www.vi.rfi.fr

Čínská lidová republika by dle nejnovějších událostí, mohla v brzké době, začít vojensky spolupracovat se syrským režimem, prezidenta Bašara Asada. Nejvyšší místa čínské armády se totiž v posledních dnech rozhodla, že zvýší svou, vojenskou podporu syrských vláních jednotek. A to hned několika způsoby.

Nejenom, že se Čína chystá k vyslání, hned několika svých bojových letounů na syrské území, ona dokonce chce Syrské vojáky i trénovat. Je tedy tak dost pravděpodobné, že vedle územních sporů o Jihočínské moře, by tento čínský tah, mohl být dalším podnětem k možnému vojenskému střetu mezi Spojenými státy a Čínou. Informaci o možné vojenské spolupráci Číny a Sýrie a také o velice napjatých Čínsko-amerických vztazích, které se mohou kdykoliv zvrhnout války, přinesl britský zpravodajský deník, The Sun.

K čínskému rozhodnutí, vojensky podpořit Sýrii, se vyjádřil i francouzský politolog, Thierry Meyssan. Ten konkrétně tvrdí, že je při nejmenším, velice pravděpodobné, že se Čína, díky své vojenské podpoře, může v boji proti teroristům na území Sýrii, spojit s Ruskou federací. Všechno to ale dle jeho slov, závisí na rychlosti nasazení Spojených států v Jihočínské moři a na případné provokaci amerických spojenců v uvedeném moři.

Zdroj: Svět kolem nás

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů