Čína omezuje služby lidem na tzv. „černých listinách“ (dlužníkům)

566
Print Friendly, PDF & Email
Čína omezuje služby lidem na tzv. „černých listinách“ (dlužníkům)

Zdroj: www.twitter.com

Čínská administrativa praktikuje v „honu na čínské dlužníky“ tzv. černé listiny na kterých, když se dotyčný dlužník objeví je mu čínskou administrativou omezena celá řada služeb. Jaké konkrétní služby to jsou – to na svých stránkách zveřejnily ruské nezávislé noviny www.ng.ru.

Ty konkrétně uvádí, že čínská prokuratura může lidem, kteří nesplácejí své dluhy, například zakázat nakupování vnitrostátních jízdenek, či letenek. Stejná skupina lidí, tedy čínští dlužníci má navíc omezení i v oblastech bankovních úvěrů, či vykonávání veřejných funkcí.

Uvádí se, že do dnešní doby se na tzv. černých listinách objevilo zhruba 10 milionů čínských obyvatel, přičemž za celou dobu existence těchto listin přišli letecké společnosti o tržby z prodeje, více jak 9 milionů letenek a železniční sítě o tržby z 3,67 milionů jízdenek.

Na vůbec největší čísla si však přišli banky, které neplatičům zmrazily jejich bankovní účty v hodnotě 27,7 miliard dolarů, což je při dnešním kurzu, více jak 554 miliard českých korun.

Zdroj: www.ng.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů