Černé moře střeží ruské systémy S-400

765
Print Friendly, PDF & Email
Černé moře střeží ruské systémy S-400
Černé moře střeží ruské systémy S-400,br/>Zdroj: www.irna.ir

Ruské raketové systémy S-400, které v současné chvíli stojí, krom mnoha jiných míst i na území Jevpatorie, což je lázeňské město kousek od Černého moře, střeží ono uvedené Černé moře na stovky kilometrů daleko. Do leteckého prostoru nad tímto mořem se nedostane nic – vůbec nic. A to doslova! Dosah až 400 kilometrů a detekce jak balistických, tak ale i hypersonických raket.

Na to všechno jsou momentálně ruské raketové systémy typu S-400, stojící v nedaleké blízkosti už uvedeného Černého moře, připraveny. Fakt, že se v již uvedené oblasti ležící kousek od města Krym, zvýšila vojenská kontrola, potvrdil před několika málo dny ruskému armádními deníku – Krasnaja Zvězda i velitel místního praporu a podplukovník Alexandr Taranov. Ten konkrétně uvedl, cituji:

V současné době prohlížíme celé Černé moře ze severního a západního směru v maximálním režimu.

K rozmístění raketových komplexů S-400 nutno dodat, že další systémy tohoto typu se nachází třeba ve Feodosii (což je přístavní město na jižním černomořském pobřeží poloostrova Krymu) či na mysu Fiolent nacházející se kousek od Sevastopolu.

Zdroj: Redstar.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů