Byl Usáma bin Ládin skutečně zabit? Podle zpráv Snowdena je stále na živu

1735
Print Friendly, PDF & Email
Byl Usáma bin Ládin skutečně zabit? Podle zpráv Snowdena je stále na živu
Byl Usáma bin Ládin skutečně zabit? Podle zpráv Snowdena je stále na živu
Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Bývalý zaměstnanec a informátor, americké bezpečností a zpravodajské agentury, NSA, Edward Snowden přišel s dalšími, zatím ale ještě nepotvrzenými zprávami. V jednom z rozhovoru totiž uvedl, že má k dispozici důkazy o údajné falešně smrti, celosvětově hledaného a oficiálně již zabitého teroristy, Usáma bin Ládina. Podle názoru Snowdena je tento terorista, který byl (?) hlavním podezřelým ze spáchání teroristických útoku na světové obchodní centrum v New Yorku, stále naživu. Jaká je ale skutečná realita se můžeme jen domnívat.

Edward Snowden médiím, konkrétně moskevským novinám, „Médie Tribune“, konkrétně sdělil, že Usáma bin Ládin žil na Bahamských ostrovech, kde pomocí výplatnic CIA dostával peníze. A tento způsob života se mu podle bývalého pracovníka Edwarda Snowdena, příliš nezměnil. Jediné v čem je asi rozdíl, je tok peněz k tomuto teroristovy a aktuální místo jeho pobytu. Snowden totiž tvrdí, že CIA, kvůli tomu aby se neprozradila, tak Usamu bin Ládinovi posílá peníze, přes přední podniky a organizace a to přímo na jeho účet. Také ale dodává, že momentálně neví, kde se nejznámější terorista světa, jménem Usáma bin Ládin, momentálně nachází.

V roce 2011 byl dle oficiálních informací a zpráv naposledy viděn a současně také zabit ve své vile v Pákistánu, kde v tu chvíli s ním bylo také jeho pět manželek a několik dcer.

Snowden ale tvrdí, že smrt teroristy byla jednou velkou falešnou operací a dle jeho slov byl Ládin tajně přesunut na neznámé místo na Bahamách. O tom co vlastně americká vláda potažmo CIA vlastně udělala má prý i důkazy,které prozatím ale zůstávají nadále tajné, neboť bývalý informátor žije v současné chvíli jako uprchlík v Rusku a potřebuje se krýt.

Závěrem by bylo dobré poznamenat, že americká vláda proti výrokům Snowdena, zasáhla a podala na něj obvinění ze špionáže a také z důvodu odhalení utajovaných dokumentů NSA novinářům.

No asi toho opravdu ještě moc nevíme.

Zdroj: Svět kolem nás

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů