Bulharsko zavírá svou oblohu, před ruskými letouny mířícími do Sýrie

500
Print Friendly, PDF & Email
Bulharsko zavírá svou oblohu, před ruskými letouny mířícími do SýrieZdroj: www.svobodnenoviny.eu
Bulharsko zavírá svou oblohu, před ruskými letouny mířícími do Sýrie
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Bulharská vláda zakázala ruským letounům, jež poskytují pomoc v Sýrii, přelet ve svém vzdušném prostoru. S tímto zdělením přišla britská, zpravodajská agentura, Reuters, která v samotné zprávě citovala mluvčí, bulharského ministerstva zahraničí.

Jaká slova pronesla bulharská mluvčí, již zmíněného ministerstva zahraničí, si nyní dovolím odcitovat:

Bulharské ministerstvo zahraničí zakázalo lety nad Bulharskem pro ruské vojenské dopravní letadla směřující do Sýrie.

řekla mluvčí ministerstva a doplnila poznámkou, že toto rozhodnutí bylo přijato, jen před několika málo dny.

K tomuto rozhodnutí se vyjádřil také řecký deník, Kathimerini, podle něhož bude nynější život Řeků, bulharským rozhodnutím zas o něco jednoduší. A co že s tím mají společného Řekové?

Nemůže býti totiž tajností, že současná řecká vláda byla v sobotu a možná je i nyní, pod těžkým tlakem Washingtonu, konkrétně pod tlakem amerického velvyslanectví a to z důvodu, aby Řecko, zakázalo přelet ruských letadel, mířících do Sýrie, nad svým územím. Nicméně Řecko toto, defacto americké nařízení, odmítlo. A tak se Spojené státy obrátili na Bulhary, kteří se zákazem pro Rusy, souhlasili.

Poznámka redaktora: Pokud byste nevěděli o co, že se tady jedná, tak v roli Spojených států, jde zas o jedno jediné a to sice dobýt, nebo nejlépe vyprovokovat válku s Ruskem. Amerika v současnosti naléhá na dvě věci a to sice: Na to aby Assadův režim padl a Spojené státy si mohli, přes Blízký východ, náhradou za Ukrajinu, otevřít brány k ruským hranicím na nichž (a to je druhá věc na kterou USA nedají dopustit), chtějí vybudovat vojenské základny a rakety mířící na Rusko, aby následně mohli začít vydírat. No ale vraťme se zpět k článku!

Rusko v současné chvíli tvrdí, že i přes bulharské zákazy, bude dále poskytovat pomoc do Sýre, rozdíl prý bude jen v trase letu. Místo nad dosavadním Bulharskem budou ruská letadla, nyní létat přes Írán.

Tato slova v pondělí, použil místopředseda výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti, Vladimír Jabbarov, který uvedl, že Rusko může použít i jiné cesty pro podporu Sýrie, pokud se řecký vzdušný prostor, pro ruské letouny uzavře.

Senátor také podotkl na fakt, že s humanitární pomocí pro Sýrii, může Rusku pomoci také Sýrie, či Írán.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů