Britští vojáci si stěžují na podmínky panující na základně v Británii

703
Print Friendly, PDF & Email
Britští vojáci si stěžují na podmínky panující na základně v Británii

Zdroj: www.frogtac.cz

Někteří vojáci britské armády, kteří žijí v britském městě Aldershot, což je domovské místo pro britskou armádu si v posledních dnech postěžovali americké televizní stanici BBC na životní úroveň armády v tomto městě.

Podle korespondenta BBC, který se dostal k několika dopisům, jenž vojáci posílali mimo svým rodinám, také na britské ministerstvo obrany si vojáci ve svých dopisech stěžují, například na teplou vodu v jejich bloku, která dle jejich slov neteče, již téměř rok. V dalším psaní pak jeden z vojáku popisuje i patřičnou zimu na jejich pokojích, společně se stále se snižujícím morálním duchem, který mezi vojáky panuje.

Se svými „zážitky“ ze základny v Aldershotu se mimo vojáku, svěřili také dvě ženy, které u britské armády, rovněž slouží a pro zachování anonymity si vybraly pseudonymy Janet a Susan.

Susan korespondentovi BBC konkrétně uvedla, že podmínky v již zmíněném britském městě, které je současně domovem pro britské vojáky, jsou dokonce horší, než v Afghánistánu, kde Susan sloužila. Podle slov Susan, sice bydlela ve stanu, ale nepamatuje si, že by tam dodávky s vodou byly tak problematické jako v Británii.

Její kolegyně Janet pak jen dodává, cituji:

S vězni se zachází lépe než s námi. Ale my jsme žádný trestný čin nespáchali. Myslím si, že topení a horká voda by měly být základním právem člověka.

Obě zmíněné ženy pak následně i uvedly, že situace se dokonce zhoršila natolik, že řada vojáků byla nucena si z vlastních peněz zajistit ohřívače, aby alespoň nějak udrželi teplo v pokojích. Janet v závěru pak už jen uvedla, že díky těmto podmínkám, velice vážně přemýšlí, nad odchodem z britské armády, neboť jak ona sama uvedla „necítíme, že by si nás skutečně vážili a starali se o nás.“

Doplním, že tyto problémy v britské armádě nejsou ani zdaleka prvními, které veřejně vypluly na povrch. Podle průzkumu, který proběhl v roce 2017 pouze 49 % britských vojáků uvádí, že životní podmínky v armádě jsou uspokojující, což je o 4 % méně než při průzkumech minulých.

Zdroj: BBC

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů