Britskými úřady zamlčená zpráva o vojenském cvičení

588
Print Friendly, PDF & Email
Britskými úřady zamlčená zpráva o vojenském cvičeníZdroj: www.ceskoaktualne.cz
Britskými úřady zamlčená zpráva o vojenském cvičení
Zdroj: www.ceskoaktualne.cz

Úřady Velké Británie včetně tamějších médií zamlčeli veřejnosti zprávu o nedávném vojenském cvičení. Informace o tom, že nějaké vojenské cvičené skutečně probíhá se, patrně dosti překvapení britští občané začali dovídat až na sociálních médiích jako je Facebook, či Twitter, kde se tato zpráva (stejně jako každá jiná), rozšířila, doslova rychlostí blesku.

Se zprávou o vojenském cvičení „přišly“ až časem nedělní britské noviny, The Sunday Times, které o celé vojenské události, informoval neznámý armádní zdroj s tím, že „mlčení“ jehož se britští obyvatelé, stejně tak jako i tamější média, staly „obětí,“ bylo v plánů. A to z důvodů nadcházejícího referenda o setrvání Velké Británie v Evropské unii a mimo to také kvůli tomu, že britské úřady nechtěly, aby jejich občané věděli o cvičení britských vojáků, společně s těmi evropskými.

Ve spojitosti s vojenským cvičením lze doplnit, že vojenské akce se účastnilo řádově 1 200 britských vojáků, přičemž dalších 300 jich bylo ze států jako je Švédsko, Finsko, Lotyšsko, Litva a Irsko.

Dalším doplňujícím faktem, pak už může být jen, patřičné pobouření všech lidí a politiků, kteří byli pro odchod Velké Británie z Evropské unie. Ti dokonce, díky svému rozhořčení, obvinili aktuální britskou vládu z toho, že se snaží zakrýt účast britských vojáků ve vojenských operacích, které se konají pod dohledem Evropské unie.

Toto je třeba prohlášení bývalého britského ministra obrany, Liama Foxe, cituji:

Toto není chyba, to je další příklad toho, jak vláda manipuluje ve prospěch setrvání Velké Británie v EU. Ve skutečnosti nechtějí, aby veřejnost věděla, že se podnikají kroky k vytvoření evropské armády, což by bylo nevyhnutelné, pokud budeme i nadále v EU. To je klasický příklad toho, jak EU podkopává NATO duplikací struktur a čerpání omezených zdrojů.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů