Britská sněmovna si předvolala ředitele Facebooku kvůli sexuálním fotkám

674
Print Friendly, PDF & Email
Britská sněmovna si předvolala ředitele Facebooku kvůli sexuálním fotkám
Britská sněmovna si předvolala ředitele Facebooku kvůli sexuálním fotkám
Zdroj: www.bonusweb.cz

Výbor spadající do dolní části britské sněmovny si během posledních několika dnů, předvolal „na kobereček,“ současného ředitele, pracujícího pro největší sociální síť světa – Facebook. Stalo se tak v reakci na oznámení britské televizní a rozhlasové stanice BBC, konkrétně jednoho investigativního týmu BBC, který uvedl, že pracovníci Facebooku, i přes upozornění veřejnosti, neodstranili všechny problematické, (přesněji sexuální) fotografie dětí, zveřejněné ve facebookových skupinách, zaměřených na pedofílii. Sexuálních fotografií bylo celkem 100, odstraněno Facebookem jich však bylo pouhých 18. Informaci o skandálu Facebooku, přinesl na svých stránkách britský deník The Guardian.

Ten ohledně skandálu sociální sítě připomíná, že Facebook má podle platných podmínek, zcela zakázáno šířit, či chcete-li tak publikovat sexuální záběry dětí. Jak už bylo výše zmíněno, tak šlo o fotky zveřejněné ve facebookových skupinách se zaměřením na pedofílii.

Podle dostupných informací se jednalo v drtivě většině o ukradené fotografie dětí, jejichž součástí byly častokrát nemravné komentáře. Samotná sociální síť, která byla na nemravné fotky rozhlasovou a televizní stanicí BBC upozorněna, ihned o celém případu informovala policii.

Nutno ale dodat, že nemravné fotky, nebyly zdaleka jediným důvodem, kvůli kterému pracovníci Facebooku policii kontaktovali. Krom samotných fotek, policii udali i uvedený investigativní tým BBC. Sama BBC v době udání investigativního týmu policii, o udání již věděla. Ještě, před tím ji totiž na tuto akci upozornil jeden z pracovníků Facebooku, který se s lidmi z BBC spojil. Tuto reakci Facebooku později předseda parlamentního výboru Damian Collins, označil za „pozoruhodnou.“

Jaký bude výsledek jednání mezi předvolaným ředitelem Facebooku a výborem dolní sněmovny, zatím není vůbec jasné. Nicméně už teď se dá, téměř 100% počítat s tím, že pokud výbor v rámci vyšetřování tzv. fake news, do této doby, váhal s dohledem nad Facebookem a jeho obsahem, tak teď už váhat nebude a začne na Facebook „tlačit“.

Ohledně obsahu stránek na Facebooku lze jako zajímavost ještě doplnit, že sociální síť si na hlídání tohoto obsahu, najímá externí soukromé podniky.

Zdroj: The Guardian

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů