Britové v Africe vládnou přírodním zdrojům v hodnotě 1 bilionů dolarů

595
Print Friendly, PDF & Email
Britové v Africe vládnou zdrojům v hodnotě 1 bilionů dolarůZdroj: www.cz.wallpapers-fenix.eu
Britové v Africe vládnou zdrojům v hodnotě 1 bilionů dolarů
Zdroj: www.cz.wallpapers-fenix.eu

Společnosti ve Spojeném království se značnou pomocí tamější vlády, ovládají na území Afriky přírodní zdroje v hodnotě větší, než 1 bilion amerických dolarů. S informací ve své zprávě přišla v nedávné době nezisková organizace, War on Want.

Ta konkrétně upřesňuje, že v současné chvíli na africkém kontinentě, přesněji řečeno ve 37 afrických zemích, působí aktuálně, řádově 101 britských společností, přičemž velká většina z nich je registrována na Londýnské akciové burze (LSE).

Co se taký samotných, ovládaných přírodních zdrojů, tak dle informací jde ve velké míře o ložiska zlata, platiny, diamantů, nebo třeba i o zdroje mědi, ropy, plynu či uhlí. Společnosti, jež tyto zdroje ovládají mají navíc, velikou výhodu v tom, že je zde díky své moci podporuje i britská vláda, která společnostem k jednotlivým zdrojům umožňuje přístup.

K současnému britskému vývoji v Africe se ve zprávě vyjádřil ředitel mezinárodních programů, neziskové společnosti, War on Want pan Saranel Benjamin.

Ten konkrétně poznamenal, cituji:

Africký kontinent čelí nové koloniální invazi, je stejně likvidační jako ta během 19. století. Je to skandál, africké bohatství z národních zdrojů je zabavováno zahraničními soukromými zájmy, jejichž operace zanechávají devastující stopu zneužívání sociálních, environmentálních a lidských práv.

A závěrem dodal, opět cituji:

Britské společnosti dlouho vedou plundrování a místo toho, aby je omezily, tak britské vlády jim aktivně pomáhají prostřednictvím obchodních, investičních a daňových politik. Je čas, aby byly britské společnosti hnány k zodpovědnosti.

Zdroj: Wertyzreport

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů